I i II runda Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trial w Bytomiu

Upał 35 st C w cieniu (jak ktoś go znalazł), 100% słońca, skały nieczynnego kamieniołomu i piękna walka zawodników. Pierwszy dzień wykończył zawodników upałem, w drugi było piekło na ziemi, ale przyzwyczajeni z soboty  zawodnicy, w niedzielę pojechali jeszcze lepiej!

Trial w Bytomiu charakteryzuje się odcinkami na ścianach kamieniołomu, ogromnymi głazami i „drobniejszymi” metrowymi kamieniami odłupanymi  od ściany. Nie lada problemy niektórym zawodnikom sprawiły podjazdy na sypkich osuwiskach.
Piękno trialu to obcowanie z przyrodą, możliwość startów dla dzieci i mocno zaawansowanych weteranów zarówno na nowoczesnych motocyklach jak i w grupie Classic Trial na motocyklach klasy zabytkowej.
Oczywiście zawsze w zależności od kategorii, odcinki są zróżnicowane. najlepsi jeżdżą tam, gdzie nikt na nogach jeszcze nie był, a Classic Trial ma próby godne trialu sprzed 30lat.
Równorzędną walkę w tym sporcie nawiązują także dziewczyny! Widok pięknie poruszającej się po kamieniach i podjazdach, delikatnej sylwetki w różowym trialowym wdzianku nieoceniony, zwłaszcza, gdy jeździ lepiej niż niejeden kolega po fachu.

  Na rajdzie  pojawiły się długo wyczekiwane dwa nowe Sherco ST 3.0 Replica Cabestany 2012, a także po raz pierwszy pokazany demonstracyjny, "kosmicznie" wyglądający Jotagas JT300! Zaprzyjaźnieni Zawodnicy odbyli już jazdę próbną. Nie zabrakło na starcie motocykli Beta, Gas Gas i Montesa, a także klasyków Fantic Motor 240, Honda RTL 250, Yamaha TY i WSK 125.

   Oczywiście jak zwykle dopisali kibice, choć w taka pogodę gdyby nie miłość do motocykli leżeli by nad wodą.  Z  zainteresowaniem podglądali zmagania trialowców motocykliści enduro. Czyżby pierwsze przymiarki do trialu i extreme enduro? ... potem jazda w  ślady "Taddy" Błażusiaka:)?

REKLAMA