II Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Już w najbliższa sobotę w ramach zorganizowanego w Warszawie II Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, o bezpieczeństwie motocyklistów na publicznych drogach rozmawiać będą: przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwa Infrastruktury, Automobilklubu Polski, Policji, Słóżb ratowniczych oraz środowisk motocyklowych.

II Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbędzie się w sobotę, 11 maja w Warszawie, na terenie Automobilklubu Polski, przy ul. Powstańców Śląskich 127.

Kongres składał się będzie z mającej formę debaty części merytorycznej, trwającej od 10.00 do 14.00 i części wystawowej na której zaprezentowane zostaną miedzy innymi: symulatory dachowania i jazdy 3D, prezentacje działań edukacyjnych i prewencyjnych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz jako część specjalna - autobus Narodowego Centrum Krwi, w którym każdy chętny będzie mógł honorowo oddać krew dla motocyklistów. Poruszane będąmiedzy innymi zagadnienia wypadków z udziałem motocyklistów, ich przyczyn, oraz ewentualnych zmian w prawie i infrastrukturze służących poprawie bezpieczeństwa. 

Wstęp na kongres jest bezpłatny, jednak osoby chcące wziąć udział w debacie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod adresem: [email protected]

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem https://www.facebook.com/IImkbrd/

 

 

REKLAMA

REKLAMA

Uczestnictwo jest bezpłatne. Wstęp do części wystawienniczej jest wolny, ale by wziąć udział w debacie niezbędna jest wcześniejsza rejestracja (najpóźniej do 10 maja) pod adresem: [email protected].

Więcej informacji: https://www.facebook.com/IImkbrd

Program konferencji

9:00-10:00 Rejestracja
Panel I Analiza sytuacji na poziomie krajowym i regionalnym w obliczu narastającej liczby wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Statystyki. Przyczyny. Edukacja.
Panel II

Jaki powinien być bezpieczny motocyklista?
Wzorce prawidłowych zachowań. Bezpieczne wykorzystanie infrastruktury. Brak akceptacji dla łamania przepisów.

Panel III Działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podnoszenie ogólnej świadomości. Przestrzeganie przepisów i zasad. Poszanowanie innych użytkowników dróg. Blok ma charakter dyskusji pomiędzy wybranymi uczestnikami ruchu drogowego. 
13:30-14:00 Podsumowanie kogresu

bezpieczeństwo motocyklistów, jak jeździć motocyklem, wypadki motocyklowe, Ministerstwo Infrastuktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoOrganizator

zobacz galerię

Zobacz również:
Masz w sobie duszę sportowca, a w garażu Ducati Streetfightera? Ducati Polska zaprasza cię na super imprezę na torze i drogach... w Hiszpanii!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA