ISDE już po raz 85!

International Six Days’ Enduro (ISDE) – czyli najtrudniejsze zawody enduro – w tym roku są rozgrywane już po raz 85! Tegoroczne zmagania zaplanowano w dniach 1 do 6 listopada w okolicach miasta Morelia w Meksyku.
Dosyć odległa lokalizacja przyciągnęła 368 zawodników reprezentujących 28 krajów z całego świata. Swój udział tradycyjnie zgłosiły reprezentacje Francji, Włoch czy Finlandii, ale także takich krajów jak Japonia, Wenezuela czy Chile. Polski Związek Motorowy wystawił reprezentację, która również w tym roku rywalizuje w najważniejszej kategorii World Trophy czyli Mistrzostw Świata Zespołów Narodowych po które sięgnęliśmy w 1993 roku. W skład polskiej reprezentacji wchodzą: Michał Szuster, Bartosz Obłucki Sebastian Krywult, Paweł Szymkowski, Karol Kędzierski oraz Marcin Frycz.
Po trzech dniach rywalizacji, czyli po półmetku imprezy, w klasyfikacji  Zespołów Narodowych (World Trophy) prowadzi reprezentacja Francji, która wręcz nokautuje rywali. W każdej klasie prowadzi francuski zawodnik, a lider ekipy Johnny Aubert jedzie jak zaprogramowany prowadząc w generalce rajdu. Z 27 do tej pory rozegranych prób sportowych znakomity francuz wygrał 26, a jedyną którą przegrał, na swoje konto zapisał reprezentant Polski Michał Szuster. Drugie miejsce zajmuje ekipa Włoch, a trzecie Finowie. Polska reprezentacja zajmuje 5. miejsce, mimo odpadnięcia z zawodów z powodu kontuzji kolana najlepszego zawodnika Bartka Obłuckiego. Polacy jadąc dobrym tempem umocnili swoją pozycje nad zespołami Chile, Meksyku oraz Niemiec. Zakończenie zawodów, finałowym wyścigiem w formie motocrossu, odbędzie się w sobotę, 6 listopada.
Zobacz również:
REKLAMA