REKLAMA

Iannone zastępuje Vinalesa

Ostatnia część układanki w fabrycznych zespołach MotoGP właśnie weszła na swoje miejsce.Andrea Iannone zastąpi Vinalesa w fabrycznym zespole Suzuki.

Ducati Corse
MotoGP 2016: trzecia runda w Austin USA.

Znamy już skład fabrycznych zespołów w MotoGP. Po przedłużeniu kontraktu Daniego Pedrosy z Hondą, przejściu Lorenzo do Ducati, i zajęcia jego miejsca za sterami Yamahy przez Vinalesa przyszedł czas na Iannone. Włoch musiał sobie szukać nowego miejsca pracy, bo to właśnie z niego zrezygnowało Ducati przy okazji zakontraktowania Lorenzo. Włoch jednak nie czekał długo i szybko znalazł pocieszenie w ramionach Suzuki osieroconego przez Mavericka Vinalesa. Suzuki właśnie ogłosiło podpisanie dwuletniego kontraktu z Andreą Iannone, któremu w 2017 najprawdopodobniej partnerował będzie Aleix Espargaro. Nic bowiem nie wskazuje na to by Hiszpan miał sobie szukać nowego pracodawcy, choć wciąż są przymiarki Johana Zarco. Najbliższy wyścig już w niedzielę na torze Mugello.

zobacz galerię

Zobacz również:
Pomimo wprowadzenia szeregu zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa zawodników również 43. edycja Dakaru pochłonęła ofiarę śmiertelną - zginął Pierre Cherpin.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA