Iannone zawieszony za doping!

Andrea Iannone, zawodnik zespołu Aprilia MotoGP został zawieszony za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących!

Andrea Iannone 2snap.com
Andrea Iannone

Andrea Iannone znany jak The Maniac albo Maniac Joe, Włoch startujący w MotoGP w barwach fabrycznego zespołu Aprilii został tymczasowo zawieszony. Powodem zawieszenia ma być wykrycie niedozwolonych substancji, a konkretniej sterydów anabolicznych, prawdopodobnie pochodnych testosteronu lub syntetycznego testosteronu w próbce A pobranej od niego podczas Grand Prix Malezji na początku listopada przez organizację antydopingową WADA.

Teraz zawodnik będzie musiał wziąć udział w drugim badaniu, które potwierdzi lub wykluczy trwałe stosowanie dopingu i odpowie na pytanie czy to tylko jednostkowy przypadek lub pomyłka, czy też rzeczywiście Iannone regularnie stosuje doping.

Zależnie od tego co się okaże, zawodnikowi grozi nawet dwuletnie zawieszenie od udziału we wszelkich sportach motorowych, oraz cofnięcie licencji wyścigowej. Tak czy inaczej Andrea będzie miał sporo do wyjaśnienia swojemu aktualnemu pracodawcy. W przyszłym sezonie Iannone wciąż miał bronić barw Aprilii. Najbliższe testy rozpoczną się 7 lutego w... Malezji. Do czasu całkowitego wyjasnienia sprawy iannone może też prosić o zniesienie zawieszenia, co niekoniecznie musi zostać mu udzielone.

Choć doping to zjawisko mało popularne i wyjątkowo rzadkie w motorsporcie dotychczas zdarzały się przypadki kiedy to kierowcy wyścigowi byli przyłapywani przez organizację WADA (World-Anti-Doping-Agency) na stosowaniu niedozwolonych środków psychoaktywnych lub dopingujących (np. marihuana lub kokaina). Wśród motocyklistów najbardziej znany jest przypadek Anthony'ego Westa, który w 2012 roku podczas startów w Moto2 został wyrywkowo zbadany i wykryto u niego metyloheksanaminę. Zawodnik został zawieszony na miesiąc, a później ukarany dyskwalifikacją wsteczną na 18 miesięcy - został wymazany z wyników 2012-2013. Wrócił do ścigania w World Supersport, a w 2018 znów oblał testy na doping.

Zobacz również:
Finałowa runda Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MXMP za nami. W miniony weekend w Więcborku zawodniczki i zawodnicy pojechali po raz ostatni w tym sezonie. Kto uplasował się na podium tegorocznej rywalizacji?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA