Ice Racing w Sanoku już dzisiaj wieczorem!

Kiedy w ubiegłym roku do Sanoka zawitali absolutnie najlepsi zawodnicy na świecie w lodowej odmianie żużla, wydawało się, że mocniejszej stawki żadne zawody w Polsce mieć już nie będą. Minął rok i Paweł Ruszkiewicz może ponownie przyznać, że znów będziemy świadkami rywalizacji prawdziwych gwiazd. W piątek, 21.01.2011 r. 16 zawodników z 10 państw rywalizować będzie o 5 przepustek do elitarnego cyklu Grand Prix. Z kolei w sobotę, 22.01.2011 r. jubileuszowy V ICE Racing Sanok Cup rozgrzeje do czerwoności polską publiczność. Co najmniej 12 zawodników może liczyć się walce o puchar Sanoka. Początek zawodów w piątek oraz w sobotę o 19:00. Dziś o 18:00 rozpocznie się oficjalny trening.

Mimo utrzymującej się od kilku dni odwilży nie będzie żadnego problemu z rozegraniem zawodów. W środę odbył się wewnętrzny trening reprezentacji Polski. Na tor wyjechali Grzegorz Knapp i Mirosław Daniszewski, którzy byli niezwykle zadowoleni z możliwości wykonania kilku próbnych okrążeń.

Lider polskiej reprezentacji, Grzegorz Knapp planuje po raz drugi z rzędu wywalczyć awans do elitarnego cyklu Grand Prix. Zadanie będzie niezwykle trudne, ponieważ każdy z 16 zawodników będzie miał ochotę na awans. – Jestem dobrze przygotowany do sezonu. Zdążyłem już trochę pojeździć w grudniu i styczniu. Wierzę, że stać mnie na awans – zapowiada Knapp. Niekwestionowanymi faworytami piątkowej rundy eliminacyjnej do mistrzostw świata będą Rosjanie. Po raz drugi z rzędu na sanockich Błoniach zaprezentują się: 6-krotny mistrz świata, Nikołaj Krasnikow oraz aktualny wicemistrz, Danił Iwanow. To oni oraz Igor Kononow i Stefan Svensson będą głównymi faworytami do triumfu. O piąte premiowane awansem miejsce będą bić się uczestnicy ubiegłorocznego cyklu GP: Knapp, Antonin Klatovsky oraz Sven Holstein. Wyjście zawodników do prezentacji punktualnie o godzinie 19:00. Start do pierwszego wyścigu 19:15. Bezpośrednią transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

W sobotę zawodnicy będą rywalizowali o puchar Sanoka i choć turniej będzie miał charakter towarzyski to emocji na pewno nie zabraknie. W stawce zobaczymy aż 24 zawodników. – Zawodnicy będą rywalizowali systemem znanym z klasycznego cyklu Grand Prix, który obowiązywał w przeszłości. Turniej składać będzie się zatem z dwóch części: zasadniczej oraz głównej. Żaden z kibiców nie będzie miał prawa nudzić się – twierdzi Wojciech Jankowski, kierownik sobotniego turnieju. Obok Krasnikowa i Iwanowa do grona faworytów będzie należało zaliczyć utalentowanego Rosjanina Sergieja Karaczincewa, legendarnego Szweda Per Olofa Sereniusa oraz ulubieńca sanockiej publiczności, Franza Zorna.

- Dzisiaj widać efekty pracy całego mojego teamu. Za każdym razem nasze imprezy mają coraz wyższy poziom, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Powoli realizują się moje marzenia. Liczę, że zawody obejrzy nadkomplet publiczności. Stadion Błonie został wyremontowany głównie z myślą o tym weekendzie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić wszystkich kibiców do Sanoka – mówi Paweł Ruszkiewicz, główny organizator zawodów. Bilety można nabywać w recepcji Domu Sportowca w Sanoku przez całą dobę oraz przed zawodami w kasach biletowych.

Organizatorzy zachęcają wszystkich kibiców o wcześniejsze przyjście w celu zajęcia lepszych miejsc na trybunach. Tegoroczne święto z wyścigami na lodzie czas zaczynać! Już w czwartek o 18:00 oficjalny trening – wstęp wolny.

Runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata
21.01.2011 r. (piątek), początek 19:00
1. Stefan Svensson (Szwecja)              
2. Oleg Dosajew (Ukraina)                        
3. Sven Holstein (Holandia)
4. Igor Kononow (Rosja)
5. Martin Posch (Austria)
6. Florian Furst (Niemcy)
7. Jouni Seppanen (Finlandia)
8. Mirosław Daniszewski (Polska)
9. Nikolaj Krasnikow (Rosja)
10. Claude Gadeyne (Francja)
11. Tommy Flyktman (Szwecja)
12. Antonin Klatovsky Jr. (Czechy)
13. Henri Malinen (Finlandia)
14. Danił Iwanow (Rosja)
15. Grzegorz Knapp (Polska)
16. Josef Kreuzberger (Austria)
17. Radek Hutla (Czechy)
18. Petr Klauz (Czechy)

V ICE RACING SANOK CUP
22.01.2011 r. (sobota), początek 19:00
1. Grzegorz Knapp (Polska)
2. Antonin Klatovsky Jr. (Czechy)
3. Frank Zorn (Austra)
4. Danil Iwanov (Rosja)
5. Stefan Svensson (Szwecja)
6. Nikolay Krasnikov (Rosja)
7. Iwan Iwanov (Rosja)
8. Sven Holstein (Holandia)
9. Mirosław Daniszewski (Polska)
10. Paweł Strugała (Polska / lic. Szwajcaria)
11. Henri Malinen (Finlandia)
12. Jan Klatovsky (Czechy)
13. Johnny Tuinstra (Holandia)
14. Per Olov Serenius (Szwecja)
15. Oleg Dosaev (Ukraina)
16. Claude Gadeyne (Francja)
17. Jounni Seppanen (Finlandia)
18. Florian Furst (Niemcy)
19. Martin Posch (Austria)
20. Tommy Flyktman (Szwecja)
21. Igor Kononov (Rosja)
22. Sergiej Karaczincew (Rosja)
23. Stefan Pletschacher (Niemcy)
24. Robert Henderson (Szwecja)
R1. Radek Hutla (Czechy)
R2. Petr Klauz (Czechy)

REKLAMA