Indian Pursuit wjeżdża na salony. To najbardziej luksusowy amerykański krążownik

120 KM i 178 Nm momentu obrotowego – takimi wartościami może poszczycić się nowy krążownik Indiana – Pursuit. Motocykl jest rozwinięciem baggera Challenger, z którym dzieli większość podzespołów.

Indian Pursuit Indian

Indian zaprezentował dziś model Pursuit – turystyka, będącego rozwinięciem konstrukcji baggera Challenger. Potężny krążownik napędzany jest chłodzonym cieczą V-twinem PowerPlus i wyposażony został w najnowocześniejszą technikę stosowaną przez producenta, w tym czujnik IMU. Producent chwali się, że model Pursuit jest najbardziej wyrafinowanym turystykiem w stylu amerykańskim, jakiego można kupić.

Indian PursuitIndian

Silnik, który napędza nowy model Indiana to PowerPlus, chłodzony cieczą V-twin o pojemności 1768 cm3. Generuje on 121 KM mocy, ale, co ważniejsze, aż 178 Nm momentu obrotowego. Ta nowoczesna konstrukcja wykorzystuje wałki rozrządu w głowicy i cztery zawory na cylinder z hydraulicznymi regulatorami luzów. V-twin PowerPlus sprzężony jest z sześciobiegową skrzynią nożną.

Indian PursuitIndian

Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów jazdy – deszczowy, standardowy lub sportowy. Dla każdego z nich dobrane są odrębne ustawienia kontroli trakcji. Głównym założeniem projektantów modelu Pursuit był komfort podczas długich podróży. Rozbudowaną owiewkę zamontowano do ramy, dzięki czemu jest ona mniej podatna na działanie wiatru. Przednia szyba jest regulowana elektrycznie.

Indian PursuitIndian

W ukształtowanej aerodynamicznie dolnej części owiewki zamontowano dodatkowe światła, których zadaniem jest poprawianie widoczności w nocy. W standardzie znalazły się podgrzewane manetki i kanapa. Przestrzeń bagażowa to ponad 133 litry. Na pokładzie znalazł się oczywiście system Ride Command z 7-calowym wyświetlaczem dotykowym. Można na nim korzystać z nawigacji, odtwarzacza muzyki i wielu innych usług. Współpracuje on z Apple CarPlay.

Indian PursuitIndian

Indian Pursuit wyposażony jest w elektronicznie regulowane zawieszenie Fox, które pozwala dostosować ustawienia w zależności od obciążenia motocykla. Za zatrzymanie motocykla odpowiadają hamulce Brembo z radialnymi zaciskami. Pursuit toczy się na oponach Metzeler Cruisetec. W modelu Pursuit producent zastosował bezwładnościowy czujnik Bosch IMU, który steruje kontrolą trakcji i ABS-em.

Kierowcom, którzy chcieliby dodatkowo spersonalizować swój motocykl, Indian zapewnia szereg akcesoriów – na przykład akcesoryjne kierownice, rozbudowany system audio, oświetlenie LED, czy akcesoria bagażowe. Indian Pursuit Limited będzie dostępny w kolorze Black Metallic, a Indian Pursuit Dark Horse w kolorze Black Smoke i Silver Quartz Smoke. Ceny modelu zaczynają się od 161 900 zł.

Przeczytaj także: Indian Cheftain - test.

Zobacz również:
REKLAMA