[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Indian powraca!

Pierwsze motocykle w USA powstały właśnie pod szyldem tej firmy. Indian motorcycles, bo o nich mowa, powstali 1901 roku. Indiany robiły ogromną karierę w Stanach Zjednoczonych do czasu kiedy przegrały przetarg na motocykle dla wojska z Harleyem-Davidsonem. Wtedy sprawy zaczęły się komplikować i wkrótce marka Indian przestała istnieć.

Dziś Indian powraca z nowymi modelami i trzeba przyznać, że jest to powrót w całkiem niezłym stylu. Nowy Indian Chief dostępny będzie w aż 7 wersjach (Classic, Standard, Dark Horse, Deluxe, Bomber, Roadmaster, Vintage). Każdy z tych motocykli ma niepowtarzalny styl i wygląd typowego Indiana sprzed lat. Wszystkie wersje łączy to samo serducho, rama, zawieszenia i wiele innych cech, a jednak wyglądają zupełnie inaczej. Osadzony w stalowej ramie silnik, który napędza te motocykle to widlasty twin (45o) PowerPlus chłodzony powietrzem o pojemności 1720 cm3. Ważący około 350 kg kolos będzie się poruszał na pięknych 16-calowych szprychowych kołach, a gang silnika popłynie przez dłuuugi pojedynczy wydech. Ceny bedą się wahać od 25 do 40 tysięcy dolarów. Motocykle będzie można oczywiście doposażyć w całą gamę akcesoriów. Na razie nie ma co liczyć na ich pojawienie się w Polsce.

zobacz galerię

Zobacz również:
W sieci pojawiły się szkice ram i nowych motocykli, które bazują na silniku Hondy CRF1100L, czyli popularnej Afriki Twin. Naked, cruiser, a może sportowy turystyk?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA