Indian wystartuje w zawodach Sultans of Sprint

Sultans of Sprint, czyli zawody w sprincie przeznaczone dla motocykli customowych. Najstarszy amerykański producent motocykli - Indian - weźmie udział w tegorocznej edycji wyścigu.

Indian Indian Motorcycles

Sultans of Sprint to wyścig sprinterski w którym co roku startują fani customów z całej Europy. W tym roku ekipa Indiana postanowiła wystawić do boju Scouta Bobbera w wersji Racer. Przeróbki maszyny podjął się Brice Hennebert z warsztatu Workhorse Speed Shop, a sam projekt powstanie przy udziale i z wykorzystaniem części firm takich jak Akrapovič, MOTOREX, oraz Öhlins.

Hennebert nie chce póki co zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale wiemy już, że zaczął pracę nad Racerem. Bobber został rozłożony na części, a zbiornik paliwa został zwężony o 200 mm. Maszyna dostanie też nowe, odlewane felgi i aluminiową ramę.

Niedługo wyścigowy Indian odwiedzi także zakłady Akrapovič. Wydechami zajmą się ci sami specjaliści, którzy projektowali części do maszyn wyczynowych. Spece wykorzystają swoje doświadczenie oraz najnowszą technologię by stworzyć wydech, który do maksimum wykorzysta możliwości jakie daje widlak Bobbera.

Firma Motorex-a zadba o płyny i oleje. Testowana w warunkach wyścigowych i odnosząca na tym polu sukcesy chemia Motorex-a zagwarantuje Bobberowi trwałość i dobre chłodzenie. 

W sprincie bardzo ważna jest stabilność i przyczepność. Z tego powodu zawieszenie w Bobberze dostarczy Öhlins. Firma ta ma 40-letnie doświadczenie w sportach motocyklowych - zaczynając od krajowych imprez, kończąc na MotoGP.

Postępy można śledzić tutaj - Workhorse Speed Shop

Grant Bester, dyrektor generalny europejskiego Indiana
Podczas zeszłorocznej edycji Sultans of Sprint bardzo zaimponował mi projekt ekipy Workhorse Speed Shop. Po rozmowie z Brycem, uznałem że ma on niesamowity talent do opowiadania historii poprzez swoje projekty. Dlatego zależało mi, żeby razem z nim stworzyć coś naprawdę wyjątkowego na Sultans of Sprint 2019. Nie mogę doczekać się prezentacji gotowego motocykla, oraz historii, która za nim stoi.

Bryce Hennebert - artystya odpowiedzialny za projekt Bobbera komentuje:
Projekt dla Indiana to prawdziwa przyjemność. W marce z tak bogatą historią nie trudno znaleźć inspirację, ale przemiana Scouta Bobbera w pełnokrwistą maszynę do sprintu będzie ciekawym wyzwaniem. Myślę, że niektórzy mogą być zaskoczeni rezultatem.

zobacz galerię

Zobacz również:
MV Agusta Poznań został otwarty w Grupie Karlik, poznańskiego dealera z ponad 34-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Karlik jest  autoryzowanym dealerem 8 marek samochodowych oraz dwóch marek motocyklowych - Honda i Kawasaki.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA