Isle of Man TT: McGuiness królem góry!

Po dramatycznym wyścigu Senior TT już John McGuinness nie tylko pobił zeszłoroczny rekord, ale już po raz 23. stanął na najwyższym stopniu podium na wyspie Man.

Isle of Man TT 2015 Monster Energy
Isle of Man TT 2015

Wyścig PokerStarts Senior TT miał szczególnie dramatyczny przebieg. Dwa okrążenia i czerwone flagi oznaczały tylko kłopoty. Wypadek Jamie Hamiltona z  Irlandii (nadal jest w stanie ciężkim) wymusił przerwanie zawodów. Wyścig wznowiono na dystansie czterech okrążeń. McGuinness zmusił zarówno siebie, jak i swoją Hondę CBR1000RR Fireblade do jazdy na 110% możliwości. Dzięki temu pierwsze okrążenie - długość 37,7 mili, 264 zakręty - pokonał ze średnią prędkością 213,56 km/h! Tym samym pobił zeszłoroczny rekord. A kolekcję zwycięstw w Senior TT powiększył do 7. Maksymalnie schowałem się za owiewką i odkręcałem ile tylko mogłem - powiedział McGuinness po wyścigu. - I tak okrążenie za okrążeniem. Reakcja publiczności po tym jak zjechałem na pit stop była niesamowita. Czułem to samo kiedy złamałem barierę 209 km/h (130 mph) średniej prędkości okrążenia. Fani na wyspie są fantastyczni. Z resztą nigdy wcześniej nie wiedziałem ich aż tylu. 

Drugi na mecie ze stratą 14,2 sekundy do lidera zameldował się James Hillier na Kawasaki, a tuż za nim (6,6 sek) Ian Hutchinson również na Kawie. Ten ostatni mimo wszystko i tak miał okazję do świętowania - nie dość, że wrócił po kontuzji, to jeszcze zgarnął podwójne zwycięstwo w kategorii Supersport. Guy Martin znowu był czwarty. Gośćmi specjalnymi byli trzykrotny mistrz świata na żużlu Greg Hancock, mistrz świata WSBK Tom Sykes i aktualny lider klasyfikacji WSBK Jonathan Rea. Dwaj ostatni mogli spróbować smaku rywalizacji na wyspie Man - zrobili rundkę honorową na replikach swoich wyścigowych Kawasaki ZX10-R.

Więcej na www.iomtt.com

Zobacz również:
REKLAMA