J Concept, czyli Kawasaki Science-Fiction

Na widok tej maszyny… zzielenieliśmy. Gości z Kawasaki poniosła fantazja, bo J Concept przypomina bardziej statek kosmiczny niż motocykl.

Kawasaki J Concept, koncept, 2018, Kawasaki

Pamiętacie Kawasaki J Concept zaprezentowane w 2013 roku w Tokio? Nie? Nic dziwnego, od tego czasu minęło prawie pięć lat. Okazało się jednak, że Kawasaki ma całkiem dobrą pamięć. Kilka dni temu producent wrzucił na swój kanał kolejny film zapowiadający ten projekt.

J Concept ani trochę nie jest podobny do współczesnych maszyn. Ten elektryczny trójkołowiec potrafi ewoluować niczym transformers. Nie da się więc określić czy jest sportowy, turystyczny czy miejski. Jest w nim dostępny min. tryb sportowy – Attack mode - który zmienia maszynę w przecinaka. Upright mode poszerza rozstaw przednich kół i prostuje pozycję kierowcy do jazdy komfortowej. Kilka ujęć z wnętrza kasku pokazuje, że wizjer zintegrowano z komputerem motocykla. Ten zabieg pozwolił na zastąpienie standardowego kokpitu, wyświetlaczem na szybie kasku.

Zobaczcie sami:

Film to póki co graficzna wizualizacja, ale kto wie? Możliwe, że to zapowiedź czegoś nad czym aktualnie pracuje Kawasaki.

Zobacz również:
REKLAMA