REKLAMA

Janik wygrał, a Meklau pobił rekord toru Slovakiaring

Przemek Janik wygrał w klasie Rookie 1000, zaś Andy Meklau ustanowił rekord toru Slovakiaring. Pierwszy dzień trzeciej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski ekipa Suzuki GRANDys duo może uznać za bardzo udany.

W sobotę na Slovakiaring nie było tak gorąco, jak podczas treningów i dodatkowo padał przelotny deszcz. Najwięcej pecha miała klasa Superbike, której obie sesje kwalifikacyjne odbyły się w deszczu. Mimo tych trudności Andy Meklau ustanowił najszybsze okrążenie na słowackim torze i z czasem 2,05.368 zapisał się w historii obiektu.

Warto dodać, że wcześniej w klasie Superstock 1000 też pobił rekord dla tej kategorii. Ustanawiając rekord Andy używał opony wyścigowej, a nie kwalifikacyjnej. Drugie pole startowe w klasie Superbike należy do Grega Junod'a (poniżej).W Supersport Daniel Bukowski ruszy jutro z piątego miejsca, a Kuba Wróblewski w Junior Superstock 600 z czwartego. Bohaterem dnia był też Przemek Janik (poniżej), który wygrał wyścig Pucharu Polski Rookie 1000. Trzecie w tym sezonie zwycięstwo okupione było kolizją z jednym z konkurentów, który o mało nie przewrócił naszego zawodnika. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i z przewagą 19 punktów Janik prowadzi w klasyfikacji generalnej.Przemek Janik, 1 miejsce Rookie 1000: "Wystartowałem jak z procy. Po pierwszym okrążeniu miałem 3 sekundy, po drugim 5 sekund przewagi nad drugim. Na czwartym okrążeniu zacząłem tracić siły. Inni zawodnicy zaczęli dojeżdżać a ja straciłem pozycję lidera na ostatnim zakręcie 5 lub 6 okrążenia. Na wyjściu kolejny zawodnik próbował mnie zaatakować. Zobaczyłem tylko jego przednie koło w mojej nodze. Pobujało, potrzęsło i wyrzuciło mnie na zewnątrz. Na szczęście udało mi się zostać na czarnym. Za sobą słyszałem tylko znajomy odgłos nadchodzącej faktury. Tym razem nie mojej".

Zadowolony, zwycięski, dziękuję za doping i wsparcie. Wyniki wyścigu Rookie 1000: 1 Przemek Janik 2 Marcin Fraszka 3 Jarosław Chomicz 4 Kamil Barański 5 Dariusz Muszyński


Wyniki treningów kwalifikacyjnych: Superbike: 1 Andy Meklau 2 Greg Junod 3 Michal Filla 4 Roland Resch 5 Radek Rous … 22 Mariusz Durynek


Supersport: 1 Patrik Vostarek 2 Marek Szkopek 3 Thomas Berghammer 4 Michele Conti 5 Daniel Bukowski… 24 Szymon Dziawer

REKLAMA

REKLAMA


Junior Superstock 600: 1 Mateusz Korobacz 2 Artur Wielebski 3 Adrian Pasek 4 Kuba Wróblewski 5 Michał Orlikowski


Superstock 1000: 1 Andy Meklau 2 Michal Filla 3 Martin Choy 4 Roland Resch 5 Michal Drobny … 16 Sławek Janus


zobacz galerię

Zobacz również:
Kolejna impreza sportowa padła ofiarą koronawirusa - odwołano pierwszą rundę Mistrzostw Alpe Adria, która miała się odbyć pod koniec kwietnia na słowackim torze Slovakiaring. Kolejna runda na torze Poznań stoi pod znakiem zapytania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA