Janik wygrał, a Meklau pobił rekord toru Slovakiaring

Przemek Janik wygrał w klasie Rookie 1000, zaś Andy Meklau ustanowił rekord toru Slovakiaring. Pierwszy dzień trzeciej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski ekipa Suzuki GRANDys duo może uznać za bardzo udany.

W sobotę na Slovakiaring nie było tak gorąco, jak podczas treningów i dodatkowo padał przelotny deszcz. Najwięcej pecha miała klasa Superbike, której obie sesje kwalifikacyjne odbyły się w deszczu. Mimo tych trudności Andy Meklau ustanowił najszybsze okrążenie na słowackim torze i z czasem 2,05.368 zapisał się w historii obiektu.

Warto dodać, że wcześniej w klasie Superstock 1000 też pobił rekord dla tej kategorii. Ustanawiając rekord Andy używał opony wyścigowej, a nie kwalifikacyjnej. Drugie pole startowe w klasie Superbike należy do Grega Junod'a (poniżej).W Supersport Daniel Bukowski ruszy jutro z piątego miejsca, a Kuba Wróblewski w Junior Superstock 600 z czwartego. Bohaterem dnia był też Przemek Janik (poniżej), który wygrał wyścig Pucharu Polski Rookie 1000. Trzecie w tym sezonie zwycięstwo okupione było kolizją z jednym z konkurentów, który o mało nie przewrócił naszego zawodnika. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i z przewagą 19 punktów Janik prowadzi w klasyfikacji generalnej.Przemek Janik, 1 miejsce Rookie 1000: "Wystartowałem jak z procy. Po pierwszym okrążeniu miałem 3 sekundy, po drugim 5 sekund przewagi nad drugim. Na czwartym okrążeniu zacząłem tracić siły. Inni zawodnicy zaczęli dojeżdżać a ja straciłem pozycję lidera na ostatnim zakręcie 5 lub 6 okrążenia. Na wyjściu kolejny zawodnik próbował mnie zaatakować. Zobaczyłem tylko jego przednie koło w mojej nodze. Pobujało, potrzęsło i wyrzuciło mnie na zewnątrz. Na szczęście udało mi się zostać na czarnym. Za sobą słyszałem tylko znajomy odgłos nadchodzącej faktury. Tym razem nie mojej".

Zadowolony, zwycięski, dziękuję za doping i wsparcie. Wyniki wyścigu Rookie 1000: 1 Przemek Janik 2 Marcin Fraszka 3 Jarosław Chomicz 4 Kamil Barański 5 Dariusz Muszyński


Wyniki treningów kwalifikacyjnych: Superbike: 1 Andy Meklau 2 Greg Junod 3 Michal Filla 4 Roland Resch 5 Radek Rous … 22 Mariusz Durynek


Supersport: 1 Patrik Vostarek 2 Marek Szkopek 3 Thomas Berghammer 4 Michele Conti 5 Daniel Bukowski… 24 Szymon Dziawer


Junior Superstock 600: 1 Mateusz Korobacz 2 Artur Wielebski 3 Adrian Pasek 4 Kuba Wróblewski 5 Michał Orlikowski


Superstock 1000: 1 Andy Meklau 2 Michal Filla 3 Martin Choy 4 Roland Resch 5 Michal Drobny … 16 Sławek Janus


Zobacz również:
REKLAMA