Jedna trzecia porzuci motocykle, czyli ankieta na temat zakazu silników spalinowych

Jedna trzecia motocyklistów zrezygnowałaby z jednośladu, gdyby rząd wprowadził zakaz używania silników spalinowych. Zakaz taki popiera zaledwie 8 procent z nich – tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez brytyjską organizację Motorycle Action Group.

Motor Presse Polska
  • Motorcycle Action Group - organizacja walcząca o prawa motocyklistów w Wielkiej Brytanii, przeprowadziła ankietę dotyczącą ewentualnego zakazu sprzedaży motocykli spalinowych.
  • Wyniki ankiety nie są zaskoczeniem - zakaz taki popiera zaledwie 8 procent badanych, to i tak dużo.
  • Aż 31 procent respondentów zadeklarowało, że w razie wprowadzenia zakazu, porzuci jazdę motocyklem.

REKLAMA

REKLAMA

Wyniki badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii przez Motorcycle Action Group nie są specjalnym zaskoczeniem – na Wyspach wśród motocyklistów sympatie dotyczące jednośladów elektrycznych są mniej więcej tak samo radykalne jak w Polsce. Z pewnością nie pomaga fakt że władze tego kraju bardzo mocno naciskają na wyeliminowanie pojazdów spalinowych z dróg – ma się tak stać do roku 2030.

Przeciwni takiej strategii, jak łatwo się domyślić są kierowcy. Najbardziej sceptyczną wobec tych planów grupą są zaś właśnie motocykliści. W końcu dla nas jazda i doświadczanie współpracy z maszyną jest celem samym w sobie. Brytyjski rząd nie wymienia jak dotąd w swoich planach motocykli, jednak nikt nie łudzi się, że i one prędzej czy później trafią na czarną listę.

Pierwsze pytanie ankiety MAG dotyczyło ewentualnego zakazu sprzedaży nowych motocykli benzynowych. Poparcie dla takiego rozwiązania wyraziło zaledwie 8 procent respondentów. 36 procent uważało, że powinien on zostać przesunięty w czasie, a 55 procent kategorycznie sprzeciwiło się tym planom.

Kolejne pytanie dotyczyło postaw wobec motocykli elektrycznych. Respondentów pytano czy, w razie wprowadzenia zakazu sprzedaży motocykli spalinowych porzuciliby jazdę, jeździliby swoimi dotychczasowymi motocyklami tak długo jak byłoby to możliwe, czy też zdecydowaliby się zmienić swój jednoślad na elektryczny. 31 procent zadeklarowało zaprzestanie jazdy, 56 procent chciałoby jeździć spalinowymi tak długo jak byłoby to możliwe. Tylko 13 procent zdecydowałoby się na przesiadkę na elektryka.

Ankietę przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 4805 motocyklistów – 1575 należących do Motorcycle Action Group i 3230 niebędących członkami tej organizacji.

Przeczytaj także: motocykle elektryczne - jakie mają przywileje?

Zobacz również:
Jazda z telefonem zamocowanym na motocyklu może uszkodzić aparat – oświadczenie tej treści wydała firma Apple, producent Iphone'a. To oficjalne potwierdzenie opinii, które od dawna krążą na motocyklowych forach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA