[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Jednośladowa wersja Ubera, czyli Scooterino

Motocyklowy Uber to już nie tylko fantazja! Scooterino działa we Włoszech - ciekawe kiedy tego typu usługa trafi do Polski. Szybciej, ale czy bezpieczniej?

Uber

to aplikacja mobilna służąca do zamawiania przez internet podwózki, czyli krótko mówiąc – nowoczesna odmiana taksówki. Usługa amerykańskiej firmy w ostatnich latach stała się bardzo popularna głównie z powodu konkurencyjnych cen przejazdów względem normalnych taksówek. Genialny pomysł był inspiracją w stworzeniu przez Włochów podobnej aplikacji, która zamiast samochodów oferuje transport jednośladami.

Scooterino,

motocyklowa odmiana Ubera, to usługa która jak się okazuje nie zyskała wielkiej popularności we Włoszech. O co w niej chodzi? Właściciele jednośladów jeżdżących po mieście oferują miejsce na tylnym siedzeniu oferują tani transport innym użytkownikom aplikacji.

REKLAMA

Naszym zdaniem to wybitny pomysł – jednoślady nie stoją przecież w korkach i parkują gdzie tylko chcą. Na Scooterino korzystają nie tylko osoby, które chcą szybko dotrzeć z jednego końca miasta na drugi, ale również kierowcy jednośladów. Ciekawe tylko dlaczego w Rzymie - mieście wiecznych korków - aplikacja jest mało popularna. 

 

REKLAMA

REKLAMA

6 €

Płatności za przejazd odbywają się bezgotówkowo. Aplikacja sama pobiera opłaty z karty bankowej. Cena za jeden przejazd to około 5,5-6 € w zależności od miasta. To drogo, ale na pewno taniej niż za taksówkę, którą ograniczają przecież korki. Nie wiemy ile z tej kwoty zostaje w kieszeni kierowcy, ale nie dowiemy się tego dopóki nie polecimy do Włoch.

Tanio, szybko, ale czy bezpiecznie?

A co z bezpieczeństwem, zapytacie? Warunkiem korzystania z aplikacji jako kierowca, jest posiadanie prawa jazdy i sprawnego technicznie pojazdu z ważnym ubezpieczeniem. Dodatkowo każdy z kierowców ma profil w którym widoczne jest jego zdjęcie, zdjęcie jego pojazdu i numery rejestracyjne. Profil pozwala również na wystawienie opinii danemu kierowcy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się z czy chcą jechać z danym kierowcą, czy też nie. Zastanawia nas tylko co z kaskiem (pomijając kwestie rękawic, kurtki i butów).

REKLAMA

 

REKLAMA

Tylko we Włoszech

Aplikacja póki co działa tylko we Włoszech, a dokładnie w takich miastach jak Rzym, Florencja, Genua, Mediolan, Turyn i Palermo. Myślimy jednak, że za kilka lat aplikacja (ta sama lub podobna) będzie działała również w Polsce. Póki co w każdym większym mieście mamy do dyspozycji wypożyczalnię skuterów.

REKLAMA

Jeździlibyście?

zobacz galerię

Zobacz również:
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny informuje, że o ponad 7 procent wzrosła ilość szkód spowodowanych przez kierujących motocyklami i skuterami. Mało tego, regresy wobec nieubezpieczonych sprawców wypadków spowodowanych przez kierujących motocyklami coraz częściej przekraczają milion złotych!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij