Jednośladowa wersja Ubera, czyli Scooterino

Motocyklowy Uber to już nie tylko fantazja! Scooterino działa we Włoszech - ciekawe kiedy tego typu usługa trafi do Polski. Szybciej, ale czy bezpieczniej?

Uber

to aplikacja mobilna służąca do zamawiania przez internet podwózki, czyli krótko mówiąc – nowoczesna odmiana taksówki. Usługa amerykańskiej firmy w ostatnich latach stała się bardzo popularna głównie z powodu konkurencyjnych cen przejazdów względem normalnych taksówek. Genialny pomysł był inspiracją w stworzeniu przez Włochów podobnej aplikacji, która zamiast samochodów oferuje transport jednośladami.

Scooterino,

motocyklowa odmiana Ubera, to usługa która jak się okazuje nie zyskała wielkiej popularności we Włoszech. O co w niej chodzi? Właściciele jednośladów jeżdżących po mieście oferują miejsce na tylnym siedzeniu oferują tani transport innym użytkownikom aplikacji.

ScooterinoJacek Hanusz / Scooterino

Naszym zdaniem to wybitny pomysł – jednoślady nie stoją przecież w korkach i parkują gdzie tylko chcą. Na Scooterino korzystają nie tylko osoby, które chcą szybko dotrzeć z jednego końca miasta na drugi, ale również kierowcy jednośladów. Ciekawe tylko dlaczego w Rzymie - mieście wiecznych korków - aplikacja jest mało popularna. 

 

REKLAMA

REKLAMA

6 €

Płatności za przejazd odbywają się bezgotówkowo. Aplikacja sama pobiera opłaty z karty bankowej. Cena za jeden przejazd to około 5,5-6 € w zależności od miasta. To drogo, ale na pewno taniej niż za taksówkę, którą ograniczają przecież korki. Nie wiemy ile z tej kwoty zostaje w kieszeni kierowcy, ale nie dowiemy się tego dopóki nie polecimy do Włoch.

ScooterinoScooterino

Tanio, szybko, ale czy bezpiecznie?

A co z bezpieczeństwem, zapytacie? Warunkiem korzystania z aplikacji jako kierowca, jest posiadanie prawa jazdy i sprawnego technicznie pojazdu z ważnym ubezpieczeniem. Dodatkowo każdy z kierowców ma profil w którym widoczne jest jego zdjęcie, zdjęcie jego pojazdu i numery rejestracyjne. Profil pozwala również na wystawienie opinii danemu kierowcy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się z czy chcą jechać z danym kierowcą, czy też nie. Zastanawia nas tylko co z kaskiem (pomijając kwestie rękawic, kurtki i butów).

 

REKLAMA

Tylko we Włoszech

Aplikacja póki co działa tylko we Włoszech, a dokładnie w takich miastach jak Rzym, Florencja, Genua, Mediolan, Turyn i Palermo. Myślimy jednak, że za kilka lat aplikacja (ta sama lub podobna) będzie działała również w Polsce. Póki co w każdym większym mieście mamy do dyspozycji wypożyczalnię skuterów.

Jeździlibyście?

Zobacz również:

REKLAMA

REKLAMA