[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Jednośladowa wersja Ubera, czyli Scooterino

Motocyklowy Uber to już nie tylko fantazja! Scooterino działa we Włoszech - ciekawe kiedy tego typu usługa trafi do Polski. Szybciej, ale czy bezpieczniej?

Uber

to aplikacja mobilna służąca do zamawiania przez internet podwózki, czyli krótko mówiąc – nowoczesna odmiana taksówki. Usługa amerykańskiej firmy w ostatnich latach stała się bardzo popularna głównie z powodu konkurencyjnych cen przejazdów względem normalnych taksówek. Genialny pomysł był inspiracją w stworzeniu przez Włochów podobnej aplikacji, która zamiast samochodów oferuje transport jednośladami.

Scooterino,

motocyklowa odmiana Ubera, to usługa która jak się okazuje nie zyskała wielkiej popularności we Włoszech. O co w niej chodzi? Właściciele jednośladów jeżdżących po mieście oferują miejsce na tylnym siedzeniu oferują tani transport innym użytkownikom aplikacji.

REKLAMA

Naszym zdaniem to wybitny pomysł – jednoślady nie stoją przecież w korkach i parkują gdzie tylko chcą. Na Scooterino korzystają nie tylko osoby, które chcą szybko dotrzeć z jednego końca miasta na drugi, ale również kierowcy jednośladów. Ciekawe tylko dlaczego w Rzymie - mieście wiecznych korków - aplikacja jest mało popularna. 

 

REKLAMA

REKLAMA

6 €

Płatności za przejazd odbywają się bezgotówkowo. Aplikacja sama pobiera opłaty z karty bankowej. Cena za jeden przejazd to około 5,5-6 € w zależności od miasta. To drogo, ale na pewno taniej niż za taksówkę, którą ograniczają przecież korki. Nie wiemy ile z tej kwoty zostaje w kieszeni kierowcy, ale nie dowiemy się tego dopóki nie polecimy do Włoch.

Tanio, szybko, ale czy bezpiecznie?

A co z bezpieczeństwem, zapytacie? Warunkiem korzystania z aplikacji jako kierowca, jest posiadanie prawa jazdy i sprawnego technicznie pojazdu z ważnym ubezpieczeniem. Dodatkowo każdy z kierowców ma profil w którym widoczne jest jego zdjęcie, zdjęcie jego pojazdu i numery rejestracyjne. Profil pozwala również na wystawienie opinii danemu kierowcy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się z czy chcą jechać z danym kierowcą, czy też nie. Zastanawia nas tylko co z kaskiem (pomijając kwestie rękawic, kurtki i butów).

REKLAMA

 

REKLAMA

Tylko we Włoszech

Aplikacja póki co działa tylko we Włoszech, a dokładnie w takich miastach jak Rzym, Florencja, Genua, Mediolan, Turyn i Palermo. Myślimy jednak, że za kilka lat aplikacja (ta sama lub podobna) będzie działała również w Polsce. Póki co w każdym większym mieście mamy do dyspozycji wypożyczalnię skuterów.

REKLAMA

Jeździlibyście?

zobacz galerię

Zobacz również:
Polscy policjanci z drogówki korzystają z 656 jednośladów. Okazuje się, że dla wielu funkcjonariuszy praca na motocyklu jest pasją. Mimo, że robota nie jest łatwa, wielu nie chciałoby jej zamienić na nic innego.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij