[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

Jeffrey Herling wygrywa Red Bull Knock Out

W niedzielę (19 listopada) w Holandii 1000 zawodników wzięło udział w największym plażowym wyścigu Red Bull Knock Out. Zwyciężył Jeffrey Herling, trzykrotny Mistrz Świata w Motocrossie (klasa MX2).

Red Bull Knock Out 2016: największy i najtrudniejszy wyścig na plaży. Relacja.

W sobotę na holenderskiej plaży w Hadze zameldowało się 1000 uczestników, a wśród nich m.in.:Glenn Coldenhoff, Steve Ramon, czy Nathan Watson. Faworyt, Jeffrey Herlings, od samego początku błyszczał wygrywając wyścig kwalifikacyjny. Jego finałowy triumf z pewnością ucieszył gospodarzy – po raz ostatni Holender (Marc de Reuver) zwyciężył w Red Bull Knock Out w 2006 roku. Jeffrey Herlings jest trzykrotnym Mistrzem Świata w Motocrossie w klasie MX2. Na plaży potwierdził, że w temacie szybkiej i technicznej jazdy po miękkiej nawierzchni nie ma sobie równych.

Początkowo trasa była płaska. Dopiero kiedy nawierzchnia zaczęła się zmieniać, wtedy zaczęła się prawdziwa zabawa. Wiedziałem, że to są warunki, które mi będą sprzyjać. Poczułem się jak w domu i mogłem wyprzedzać – podsumował Herlings.

Ciekawy wyścig rozegrał się pomiędzy walczącymi o kolejne miejsca na podium Coldenhoffem i Watsonem. Na każdym okrążeniu sytuacja kilkakrotnie się zmieniała. Ostatecznie, skuteczniejsza była strategia jednego tankowania przyjęta przez Brytyjczyka. Zajął drugie miejsce - przed Coldenhoffem.