Jesteś dobry w te klocki? Lego przedstawia wyjątkowy zestaw Vespa 125

Z okazji 75 rocznicy powstania marki Vespa, Lego przygotowało unikalny zestaw klocków, z którego można złożyć model kultowego skutera w pięknym, błękitnym kolorze.

Vespa Lego Piaggio Group

Lego, najbardziej znany na świecie producent klocków, przebył długą drogę od pierwszej swojej zabawki, którą była drewniana kaczka na kółkach, do obecnej oferty – zaawansowanych zestawów, z których można zbudować niemal wszystko. Pamiętacie zestaw BMW S 1000 RR? Mamy kolejną gratkę – model kultowej Vespy 125.

Prezentacja zestawu nie obyła się bez fety we włoskim stylu – 24 lutego w Muzeum Piaggio w Pontevedrze odbyła się uroczystość, podczas której, obok nowości Lego, pokazano także wykonany z klocków model Vespy w skali 1:1. Składał się on ze 110 000 elementów w 11 różnych kolorach. Waży on 93,3 kg, a jego złożenie zajęło czterem konstruktorom 320 godzin. Certyfikowany twórca LEGO Riccardo Zangelmi, na Mediolański Tydzień Mody przygotował bliźniaczy model – ten ruszyć ma w tournee po Włoszech.

Vespa LegoPiaggio Group

Przygotowany przez Lego zestaw Vespa 125 został odwzorowany z maksymalną dokładnością – podobnie jak oryginał ma jednostronnie mocowane koło przednie, podwójną kanapę, zdejmowaną osłonę, pod którą kryje się silnik z klocków oraz działający układ kierowniczy. Nie zabrakło detali takich jak logo Vespy, włoska tablica rejestracyjna z lat 60., koło zapasowe, kask, a nawet zamocowany z tyłu kosz z bukietem kwiatów.

Vespa LegoPiaggio Group

Model ma bardzo rzadko spotykany w zestawach Lego kolor – pastelowy błękit. Będąca w zestawie centralna podpórka umożliwia łatwe wyeksponowanie gotowego skutera na biurku, czy szafce. Gotowa, złożona Vespa ma ok. 22 cm wysokości, 12 cm długości i 35 cm szerokości. Na razie zestawy otrzymali tylko wybrani influencerzy, do sklepów trafią one 1 marca. Cena nie będzie niska – 479,99 zł.

Przeczytaj także: BMW S 1000 RR z klocków LEGO.

Zobacz również:
REKLAMA