John McGuinness dołącza do Nortona!

23-krotny zwycięzca Tourist Trophy, podpisał właśnie kontrakt z marką Norton. Podczas najbliższych wyścigów na wyspie Man, McGuiness dosiądzie SG7 i wystartuje w klasie Superbike TT i Senior TT.

Norton, SG7, John McGuiness, Honda Norton
John McGuinness ścigał sie w barwach Nortona

John McGuinness to 45 letni zawodnik, który stanął na podium TT aż 46 razy- z czego 23-krotnie zajął pierwsze miejsce! Dzięki swoim osiągnięciom jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii Isle of Man - bardziej od niego utytułowany jest tylko Joey Dunlop.

W ostatnich latach John należał do ekipy HRC i ścigał się CBR 1000 RR, ale w tym sezonie podpisał kontrakt z brytyjską legendarną marką. Do wyścigowego teamu Nortona oprócz McGuinnessa należy również Josh Brookes – brytyjski mistrz klasy Superbike. W tym sezonie zawodnicy wystartują na Nortonach SG7, których bazą były V4 RR.

Podczas zeszłorocznego, majowego North West 200 w Irlandii, McGuiness nie miał farta. Złamał prawą nogę, przez co nie wystartował w TT. Przed zawodnikiem stoi nie lada wyzwanie bo nadal zmaga się z kontuzją. Niedługo John zaczyna rehabilitację i jak sam mówi – ma wielką nadzieję na powrót do czołówki, a my trzymamy kciuki. Tourist Trophy startuje 26 maja, więc ma on jeszcze 4 miesiące na odzyskanie formy.

McGuiness o Nortonie:
Czuję, że potrzebuję więcej energii, którą na pewno znajdę z Nortonem. Kiedy po raz pierwszy rozmawiałem ze Stuartem Garnerem (właściciel marki Norton) poczułem pasję i ducha wyścigów. Oglądałem też Stevea Hislopa który w ’92 wygrał TT na Nortonie i to było mega! Oczywiście – nie mogę dać ponieść się emocjom, bo czeka na mnie ciężka praca, ale team Nortona i SG7 mają spory potencjał.

Co zmieniło się w ekipie Hondy?
https://www.motocykl-online.pl/newsy/Nowi-zawodnicy-w-ekipie-Hondy-Racing

Zobacz również:
REKLAMA