Jubileuszowa Yamaha YZF-R1M GYTR - na 20-lecie

W tym roku mija okrągłe 20 lat od pojawienia się na ulicach Yamahy R1. Z tej okazji Yamaha przygotowała coś specjalnego dla fanów wyścigów i zawodników wyścigowych.

Yamaha R1 GYTR Yamaha
Yamaha R1 GYTR

Gdyby wypasiona wersja Yamahy R1 - M była za mało wyczynowa Yamaha przygotowała dla fanów ostrej jazdy coś jeszcze lepszego. Z okazji 20 urodzin Yamahy R1 podczas targów EICMA 2018 w Mediolanie japońska marka zaprezentowała specjalną wersję GYTR (Genuine Yamaha Technology Racing) skierowaną tylko na tor wyścigowy (bez homologacji drogowej).

Już sam fakt, że Yamaha postawiła na piękne malowanie prosto z wyścigu Suzuka 8-hours, który wygrał zespół składający się z zawodników WSBK (Alex Lowes, Michael van der Mark) oraz kierowcy testowego Yamahy - Katsuyuki Nakasugi czyni ten motocykl wyjątkowym ale to nie wszystko. W seryjnym wyposażeniu tej maszyny znalazło się sporo części właśnie z półki performance (Genuine Yamaha Technology Racing). Jest lekka wyścigowa instalacja elektryczna z możliwością strojenia ECU, krótki rollgaz, zawieszenie Öhlins (widelec FGRT 219 i amortyzator TTX36 GP), tytanowy układ wydechowy Akrapovica - Evolution 2, a nawet takie drobiazgi jak crashpady od Gilles Tooling. Na te wszystkie smaczki przychodzą właśnie pięknie i wyjątkowo pomalowane owiewki, oczywiście wykonane z włókna węglowego.

Cena nie jest jeszcze znana jednak ilość motocykli ograniczona jest do 20 sztuk w Europie. Zapisy ruszą w połowie grudnia i wtedy też pojawią się ceny. Wszyscy szczęśliwcy którzy staną się posiadaczami tego motocykla wezmą też udział w specjalnej imprezie Yamaha Racing Experience 2019 gdzie będą mogli uwolnić potencjał swoich motocykli.

Zobacz także:

Wszystkie nowości na sezon 2019

BMW S 1000 RR 2019 - nowy superbike z Bawarii

Zobacz również:
REKLAMA