Już po startach?

Nadzieje Mistrza Świata Halowego Enduro Taddy'ego Błażusiaka na udany początek Mistrzostw Świata Enduro '11 zostały zniszczone.
Pierwszego dnia Taddy zajął imponującą 5. pozycję w klasie Enduro 3, jednak nadzieje na uzyskanie jeszcze lepszego rezultatu legły w gruzach, gdy zaliczył kraksę podczas próby enduro na drugim okrążeniu. Choć Taddy odczuwał lekki ból, udał się po zawodach do domu, przekonany, że nic poważnego się nie stało z jego kciukiem, ale szanse na udział w GP Portugalii w przyszłym tygodniu są nikłe.


Taddy: „Cóż, jestem mocno rozczarowany, ale w tym sporcie trzeba się liczyć ze wszystkim. Nie mogłem się już doczekać tego wyścigu, ponieważ podczas wyścigów Mistrzostw Włoch i Hiszpanii w Enduro, w których niedawno startowałem, poszło mi całkiem nieźle, ale tutaj nie wszystko poszło zgodnie z planem. Próba extreme nie była zbyt trudna, więc miałem utrudnione zadanie, ponieważ to właśnie wtedy zazwyczaj zdobywam przewagę. Zdecydowanie nic nie działało na moją korzyść. Piąte miejsce pierwszego dnia w tak mocnej klasie to dla mnie całkiem niezły rezultat. Nie jestem stałym riderem MŚE, więc cieszyła mnie możliwość rywalizacji z najlepszymi. Myślę, że mogłem być trochę szybszy, ale miałem pewne problemy ze zmianą biegów. Dzień drugi rozpoczął się dobrym czasem podczas próby enduro, ale na drugim okrążeniu miałem poważny wypadek. Uderzyłem w drzewo i uszkodziłem kciuk, co było zbyt bolesne, by kontynuować. To naprawdę spore rozczarowanie, i wygląda no to, że będę musiał zrobić sobie kilkutygodniową przerwę, by wyleczyć kontuzję, ale mam nadzieję, że wkrótce będę się znów ścigał”.
Mistrzostwa Świata Enduro 2011
Grand Prix Hiszpanii – Dzień pierwszy
klasa Enduro 3
1. Mika Ahola (Honda)  53.21:87;
2. Christophe Nambotin (Gas Gas)  53.35:52;
3. Seb Guillaume (Husqvarna)  53.53:92;
4. Oriol Mena (Husaberg)  54.12:26;
5. Taddy Blazusiak (KTM Enduro Factory Team)  54.33:77;
6. Joakim Ljunggren (Husaberg)  54.40:71;
7. Marcus Kehr (KTM)  54.43:36;
8. Marko Tarkkala (Husaberg)  54.54:04;
9. Alessandro Botturi (Gas Gas)  54.57:19;
10. Juan Perez (KTM)  55.09:97


Zobacz również:
REKLAMA