Już ten weekend w Gdańsku odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie

Święto motocrossu powraca na Gdański tor. Po zeszłorocznej spektakularnej rywalizacji na wysokim poziomie, już 08-09 września będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych europejskich zawodników i zawodniczek.

Impreza Motocross of European Nations / Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędzie się w najbliższy weekend, 8-9 września  na torze motocrossowym Gdańsk przy ul. Stargardzkiej

Nim to jednak nastąpi, w piątek 7 września o godzinie 18:30 w Forum Gdańsk odbędzie się uroczysta prezentacja zawodników biorących udział w imprezie; 20 zawodniczek i 72 zawodników reprezentujących 18 krajów!

Organizatorem Motocross of European Nations / Drużynowe Mistrzostwa Europy jest Gdański Auto Moto Klub  

Listy startowe i plan imprezy dostępne są na:  www.mxoen2018.pl

Przypomnijmy, że zeszłoroczne zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach. Po intensywnych nocnych opadach deszczu w sobotę odbyła się tylko jedna seria treningowa, po czym decyzją jury reszta rywalizacji tego dnia została odwołana. Organizator stanął jednak na wysokości zadania i w niedzielę na Gdańskim torze motocrossowym mogliśmy obserwować fascynujące zmagania.

Rywalizację mężczyzn wygrali Francuzi przed Duńczykami i Włochami Rywalizację kobiet zdominowały zaś Holenderki przed Włoszkami i Niemkami.

Zeszłoroczne wyniki:

rywalizacja mężczyzn: www.fim-europe.eu/events/447

rywalizacja kobiet: www.fim-europe.eu/events/448

Przypomnijmy też w skrócie strukturę zawodów. Federacje zrzeszone w FIM-EUROPE mogą wystawić po jednym teamie damskim (2 riderki) i jednym teamie męskim (4 jeźdźców: 2x EMX85, EMX125, EMX250).

Polska jako organizator ma prawo wystawić dwa teamy, których skład podany zostanie  do wiadomości po ostatniej rundzie Orlen Mistrzostw Polski w Motocrossie). Zawodnicy rywalizując ze sobą walczą o jak najlepsze pozycje, a o końcowej klasyfikacji decydują starty wszystkich zawodników danej reprezentacji.

Bilety: dorośli - 30zł, dzieci gratis.
Bilet kupiony w sobotę upoważnia do wstępu na tor również w niedzielę. Ważne - bilety sa do nabycia przy wejściu na tor, ale płatność tylko gotówką.

Na torze na kibiców czekają dodatkowe atrakcje: przejażdżki małymi motocyklami, pokazy militarne, plac zabaw dla dzieci.

https://www.facebook.com/MXOEN2018/

Zobacz również:
REKLAMA