[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Już ten weekend w Gdańsku odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie

Święto motocrossu powraca na Gdański tor. Po zeszłorocznej spektakularnej rywalizacji na wysokim poziomie, już 08-09 września będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych europejskich zawodników i zawodniczek.

Impreza Motocross of European Nations / Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędzie się w najbliższy weekend, 8-9 września  na torze motocrossowym Gdańsk przy ul. Stargardzkiej

Nim to jednak nastąpi, w piątek 7 września o godzinie 18:30 w Forum Gdańsk odbędzie się uroczysta prezentacja zawodników biorących udział w imprezie; 20 zawodniczek i 72 zawodników reprezentujących 18 krajów!

REKLAMA

Organizatorem Motocross of European Nations / Drużynowe Mistrzostwa Europy jest Gdański Auto Moto Klub  

Listy startowe i plan imprezy dostępne są na:  www.mxoen2018.pl

Przypomnijmy, że zeszłoroczne zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach. Po intensywnych nocnych opadach deszczu w sobotę odbyła się tylko jedna seria treningowa, po czym decyzją jury reszta rywalizacji tego dnia została odwołana. Organizator stanął jednak na wysokości zadania i w niedzielę na Gdańskim torze motocrossowym mogliśmy obserwować fascynujące zmagania.

Rywalizację mężczyzn wygrali Francuzi przed Duńczykami i Włochami Rywalizację kobiet zdominowały zaś Holenderki przed Włoszkami i Niemkami.

Zeszłoroczne wyniki:

rywalizacja mężczyzn: www.fim-europe.eu/events/447

rywalizacja kobiet: www.fim-europe.eu/events/448

Przypomnijmy też w skrócie strukturę zawodów. Federacje zrzeszone w FIM-EUROPE mogą wystawić po jednym teamie damskim (2 riderki) i jednym teamie męskim (4 jeźdźców: 2x EMX85, EMX125, EMX250).

Polska jako organizator ma prawo wystawić dwa teamy, których skład podany zostanie  do wiadomości po ostatniej rundzie Orlen Mistrzostw Polski w Motocrossie). Zawodnicy rywalizując ze sobą walczą o jak najlepsze pozycje, a o końcowej klasyfikacji decydują starty wszystkich zawodników danej reprezentacji.

Bilety: dorośli - 30zł, dzieci gratis.
Bilet kupiony w sobotę upoważnia do wstępu na tor również w niedzielę. Ważne - bilety sa do nabycia przy wejściu na tor, ale płatność tylko gotówką.

Na torze na kibiców czekają dodatkowe atrakcje: przejażdżki małymi motocyklami, pokazy militarne, plac zabaw dla dzieci.

https://www.facebook.com/MXOEN2018/

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij