KTM 1290 Super Duke R - nowe wcielenie księcia ciemności?

W KTM-ie uważają, że najlepszą obroną jest atak. Prototyp Super Duke'a R robi wrażenie, choć póki co KTM bardzo oszczędnie wypuszcza informacje na jego temat.

Wydawać by się mogło, że pokazany w październiku 2019 roku Ducati Streetfigter V4 pozamiata wśród seryjnych streetfighterów, ale ludzie z KTM-a ewidentnie się tego spodziewali i zdążyli przygotować odpowiedź.

Wygląd prototypowego KTM-a Super Duke'a R, który występuje w filmiku sugeruje bezkompromisowość. Trzeba przyznać, że wygląda znakomicie. Nowa rama z nowym zadupkiem, nowa przednia lampa z miniowiewką, nowy kokpit czy wreszcie zmodyfikowany silnik oraz nowy wydech (norma Euro 5) zapowiadają zupełnie nowy motocykl. 

Nie dziwią nas zapewnienia fabryki, że "wszystko będzie lepsze, niż w poprzednim modelu". Ciekawe tylko ile z prototypu pozostanie w wersji produkcyjnej. Lusterka, kierunkowskazy, czy mocowanie tablicy rejestracyjnej raczej uroku nie dodaje...

Wszystko wyjaśni się już 5 listopada 2019 podczas targów motocyklowych EICMA mających się odbyć w Mediolanie. Czekamy z niecierpliwością, a jako, że będziemy na miejscu na bank podzielimy się wrażeniami na gorąco.

Zobacz pozostałe nowości motocyklowe 2020

zobacz galerię

Zobacz również:
Futurystyczny skuter BMW CE 04 niewiele różni się od konceptu Definition CE04, pokazanego w ubiegłym roku. Napędzany prądem jednoślad, jak na pojazd miejski, ma całkiem przyzwoite parametry.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA