KTM 1290 Super Duke RR. 179 kg, 180 KM i mnóstwo carbonu

179 kg na sucho i 180 KM. Nawet czytając te cyfry odczuwamy dreszcz emocji. Takimi parametrami będzie szczycić się ekstremalna wersja KTM 1290 Super Duke RR.

KTM 1290 Super Duke RR KTM

Już standardowy 1290 Super Duke R nie ma się czego wstydzić – 189 kg przy masie 180 KM daje kosmiczny wynik prawie 1 KM na 1 kg. Ale to właśnie to "prawie" jest czynnikiem który odróżnia dziki i nieokiełznany model 1290 Super Duke R od absolutnie szalonego 1290 Super Duke RR, który będzie ważył 179 kg. Tylko tyle i aż tyle.

KTM 1290 Super Duke RRKTM

Wersja ta powstanie w liczbie zaledwie 500 sztuk, co dodatkowo uczyni ją wyjątkową. Każdy z nich wyposażony będzie w bardzo rozbudowany zestaw akcesoriów Power Parts, ale w tym przypadku elementy te dobrane będą w myśl zasady "mniej znaczy więcej". Wszystko, co w standardowym R mogłoby zostać zastąpione czymś lżejszym, zostanie zmienione.

Na przykład? Proszę bardzo – kompletny układ wydechowy Akrapovič z carbonową końcówką, karbonowe osłony, błotniki, ogon, boczne panele, klamki z frezowanego aluminium… Będzie tego sporo i wyłącznie z najwyższej półki. Do tego oczywiście topowe zawieszenie WP Apex i kute felgi – czaRRny książę nie będzie jeździł na plebejskim zawiasie.

KTM 1290 Super Duke RRKTM

To na razie niewiele informacji, musimy póki co zadowolić się przeciekami. Pełną specyfikację modelu 1290 Super Duke RR poznamy pewnie wiosną.

Przeczytaj również: KTM 1290 Super Duke R - igraszki z diabłem

Zobacz również:
Najmniejszy z rodziny Harleya-Davidsona jest już gotowy. w sieci pojawiły się nieoficjalne zdjęcia wykonane w fabryce koncernu Qianjiang, który odpowiada z produkcję motocykla.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA