KTM 790 Adventure R coraz bliżej [FILM]

Póki co KTM 790 Adventure R ciągle jest prototypem, ale pomarańczowi opublikowali film na którym prezentują co potrafi ich najnowsze turystyczne enduro. Oficjalna premiera maszyny odbędzie się...

... na początku listopada, podczas targów EICMA w Mediolanie. KTM 790 Adventure R ma być uniwersalnym, turystycznym enduro, które według zapewnień pomarańczowych równie dobrze poradzi sobie długimi dystansami na asfalcie jak i trudnym off-roadem. 

Chcąc potwierdzić te słowa, Austriacy pokazali film (patrz: niżej), który pokazuje możliwości najnowszego turystycznego-enduro. Ja jestem pod wrażeniem! Zarówno z szutrem jak i ze stromymi podjazdami maszyna radzi sobie znakomicie. Wiem, bardzo dużo zależy od kierowcy, ale już na pierwszy rzut oka widać, że nowy KTM potrafi bardzo wiele. To coś zupełnie innego niż ciężkie, piekielnie mocne, duże turystyczne enduro!

Na razie nie znamy szczegółowych danych technicznych. Wiemy tylko tyle, że serce Adventure R pochodzi z modelu Duke 790. LC8c to pierwsza rzędowa dwucylindrówka KTM-a. Silnik ma moc 105 KM i dwa wałki wyrównoważające a wykorbienia co 270 stopni sprawiają, że pracuje i brzmi jak widlak. Oczywiście charakter silnika zostanie dostosowany do potrzeb Adventure’a. Nowy KTM to bezpośredni konkurent nadchodzącej Yamahy Tenere 700 i nowego BMW F850GS. 

 

Zobacz też: Yamaha Tenere 700. Znamy datę premiery

 

Wąska kanapa, zawieszenia WP, kostkowe opony, szprychowe felgi, spory prześwit i wysoko podniesiony przedni błotnik robią robotę. Maszyna wygląda niczym prawdziwa Dakarówka. Nie mogę doczekać się momentu, gdy KTM ujawni więcej szczegółów na temat maszyny. Trzymamy kciuki za jak najniższą cenę... 

Premiera odbędzie się 6 listopada na targach motocyklowych EICMA w Mediolanie. Specjalnie dla was będziemy relacjonować to co dzieje się na targach. Śledźcie naszą stronę! 

Chcesz być na bieżąco? Wbijaj na naszego facebooka.

Jak myślicie, czy KTM 790 Adventure R da radę sprostać wymaganiom Yamahy Tenere 700? 

 

Link do filmu -> https://www.youtube.com/watch?v=d0FrtqzZvFE

 

REKLAMA