Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.0

KTM 790 Adventure R - prototyp

Prototypowy KTM 790 Adventure R to lekkie turystyczne enduro. Będzie napędzane rzędową dwucylindrówką z Duke’a. Wygląda groźnie!

KTM podczas targów EICMA zaprezentował koncepcyjnego 790 ADVENTURE R. To segment, którego 690 Enduro nie potrafiło wypełnić, a Adventure 1090 był dla niektórych za ciężki. Z kolei 790 to lekkie, uniwersalne, turystyczne enduro, które sprawdzi się w podróży i trudniejszym off-roadzie. Ten prototyp najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w 2019 r.

Jego serce stanowi identyczna rzędowy twin, co w modelu Duke 790. LC8c to pierwsza rzędowa dwucylindrówka KTM-a. Ten silnik ma moc 105 KM, dwa wałki wyrównoważające i ?pół-suchą? miskę olejową. Wykorbienia co 270 stopni sprawiają, że pracuje i brzmi jak widlak. Charakter silnika zostanie dostosowany do potrzeb Adventure’a. Trzymamy tylko kciuki za jak najniższą masę.

Wygląd KTM-a robi robotę! Prototyp wygląda jak dakarówka - dla nas bomba! Wąska kanapa, zawieszenia WP, kostkowe opony, szprychowane felgi i wysoko podniesiony przedni błotnik nadają mu rasowy wygląd. W najbliższym czasie szykuje się ciekawy pojedynek mistrzów. Czy Adventure R 790 będzie musiał sprostać wymaganiom Yamahy Tenere 700 i Tigera Tramontana? Trzymamy kciuki, żeby doszło do takiej konfrontacji.

Sprawdź inne nowości z targów EICMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Zastanawiasz się, czy warto pojawić się w Poznaniu? Nie marnuj więcej czasu, wsiadaj motocykl i korzystając z ładnej pogody przyjeżdżaj na do hal międzynarodowych targów motoryzacyjnych na ulicy Głogowskiej. Na zachętę nasza krótka relacja. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij