KTM 790 Duke - prototyp

Po raz pierwszy w historii KTM skonstruował dwucylindrowy rzędowy silnik! Na dobry początek trafi on do ostrego nakeda - na razie Duke 790 jest prototypem.

KTM
KTM 790 Duke - prototyp.

Tego jeszcze nie było - rzędowy twin w KTM-ie. Chłodzony cieczą silnik ma pojemność 790 cm3 i zgodnie z zapowiedziami ma być najszybszą osiemsetką na rynku. W końcu hasło "ready to race" zobowiązuje. Mało tego może się okazać, że w przeciwieństwie do dość nerwowego i nie ułatwiającego jazdy na co dzień singla 690 większy silnik w bardzo udany sposób połączy dwa światy - nie będzie bardziej przyjazny, a na zawołanie zaoferuje szaleństwo jakiego wcześniej nie znałeś.

Spodziewamy się, że nie zabraknie tu elektroniki - chodzą słuchy o wielostopniowej kontroli trakcji (a więc i elektronicznie sterowanej przepustnicy ride-by-wire) i kilku trybach jazdy. Ciekawi nas czy quickshifter będzie seryjny, czy tylko za dopłatą.

KTM zapowiada, że 790 Duke trafi do salonów motocyklowych na początku 2018 roku. Z całą pewnością zapoczątkuje całą rodzinę napędzaną tym silnikiem. Tak, czy siak już nie możemy się doczekać!

zobacz galerię

Zobacz również:
GSX-S 1000T to sportowo-turystyczna wersja nowego nakeda GSX-S 1000. Jej pojawienie się na rynku jest prawdopodobnie kwestią czasu, producent finalizuje kwestie techniczne i patentowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA