KTM 890 Duke Tech3. Drapieżna limitowana wersja, której nie kupisz

890 Duke Tech3 to unikalna, limitowana wersja nakeda KTM. Motocykl powstał jako symbol udanej współpracy austriackiej marki z zespołem wyścigowym Tech 3.

KTM i francuski zespół Tech3 współpracują w MotoGP i Moto3. Limitowana wersja Duke'a powstała w liczbie zaledwie 100 egzemplarzy jako coś w rodzaju symbolu tej kooperacji. Motocykl wyposażony będzie w bogaty pakiet akcesoriów i unikalne malowanie, wzorowane na maszynach teamu Tech3 startujących w klasie królewskiej.

KTM 890 Duke Tech3KTM

Bazą dla wersji Tech3 będzie standardowy model Duke 890, który zostanie wzbogacony między innymi o spoiler pod silnikiem, osłonę siedzenia pasażera, tłumik Akrapovic i kilka pomniejszych akcesoriów z katalogu Powerparts. Silnik to dwucylindrowa rzędówka LC8c o mocy 115 KM i 92 Nm momentu obrotowego. Kierowca ma do dyspozycji cztery mapy silnika - Rain, Street i Sport. W opcji dostępny jest także tryb Track, który uwalnia pełen potencjał motocykla. 

Jest niestety także zła wiadomość. Wszystkie sto egzemplarzy tej wersji trafi na rynek francuski. W tej sytuacji marną pociechą jest dość niska jak na taką unikalną wersję cena – 11 690 euro, czyli tylko 1300 euro więcej niż model podstawowy.

KTM 890 Duke Tech3KTM

Ekipę Tech3 reprezentują Iker Lecuona i Danilo Petrucci.

Przeczytaj także: KTM 890 Duke - dane techniczne, cena, zdjęcia

KTM 890 Duke Tech3KTM
KTM RC16

KTM 890 Duke Tech3KTM
KTM RC16

zobacz galerię

Zobacz również:
Układ hydrauliczny, który napędza dwa koła motocykla i odzyskuje energię podczas hamowania – taki patent znalazł się w dokumentacji złożonej przez Hondę.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA