KTM Duke 800 i nowe Husqvarny na targach EICMA 2016?

KTM pokazał film promujący nowości na sezon 2017. Spekulacje mówią o nowym wcieleniu Duke'a, a nawet o nowej platformie dla całej rodziny modeli. Z kolei Husqvarna w końcu pokaże produkcyjny model Vitpilena 401, a może nawet 701.

KTM Duke 800 - nowość 2017.

KTM podczas październikowych targów Intermot w Kolonii pokazał odświeżone modele z rodziny Adventure. A teraz pomarańczowi zamierzają pójść na całość. W Mediolanie najprawdopodobniej zobaczymy Duke'a 800 lub 900. Dwucylindrowy rzędowy silnik i naked bike jakoś dziwnie kojarzy nam się z Husqvarną Nudą 900... Obstawiamy, że Książę będzie miał podobnie rozrywkowy i wyrywny charakter.  Ale na tym nie koniec - bowiem plotka głosi, że Austriacy planują użycie tego napędu również w innych motocyklach - w kolejce czeka turystyczne-enduro Adventure 800, czy sportowy RC 800. To zresztą byłby bardzo logiczny krok wpisujący się przy tym w aktualne trendy.
Oprócz tego spodziewamy się odświeżonych wersji 1290 Super Duke'a R oraz mniejszego Księcia - 390. Niestety wygląda na to, że Austriacy przeszczepią do nich wyjątkowo szpetną lampę z 1290 Super Adventure'a... 

Z kolei należąca do KTM-a Husqvarna pokaże wreszcie produkcyjny model neoklasyka, czyli Vitpilen 401 (biała strzała), który konstrukcyjnie bazuje na KTM-ie 390 Duke. Prototyp tego modelu został zaprezentowany 2 lata temu, również na targach EICMA w Mediolanie. Z kolei rok temu światło dzienne ujrzał prototyp Vitpilena 701, więc być może większy model także doczeka się wersji produkcyjnej?

Czasu na domysły nie pozostało nam już zbyt wiele. Wszystkie wątpliwości zostaną ostatecznie rozwiane już za kilka dni - we wtorek 8 listopada. Będziemy was informować na bieżąco.

Zobacz również:
REKLAMA