KTM E-Speed - elektryczny skuterek

E-Speed to kolejny po Freeridzie E Concept (pisaliśmy o nim TUTAJ) spojrzenie KTM-a w stronę elektrycznych motocykli. Choć prace nad Freeridem zostały na razie zawieszone, E-Speed korzysta z tych samych zastosowań.

Choć sam patent elektrycznego skutera to żadna nowość bo nawet na polskim rynku motocyklowym można znaleźć elektryczne roller takich firm jak Govecs, Vectrix czy nawet Romet, KTM zainteresował się tematem i pracuje nad projektem E-Speed. Miejski skuter ma korzystać z tego samego elektrycznego napędu, jaki miał być stosowany w Freeridzie E. Akumulatory generują około 11 kW, pozwalają się rozpędzić do prędkości około 85 km/h i podróżować na dystansie około 50 km. Tą ostatnią wartość ma podnieść zaplanowane powiększenie baterii do pojemności około 4,36 kWh.

Według szefa KTM-a Stefana Pierera E-Speed i elektryczne motocykle ogółem będą świetnym rozwiązaniem sprawdzającym się przede wszystkim na krótkich dystansach (czyli miasto) i w miejscach szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenie środowiska (parki i lasy) co może sugerować również powrót do prac nad Freeridem E.

A co do samego skutera to studio Kiska Design zrobiło robotę bo E-Speed wygląda naprawdę czadersko i chyba żaden z nas nie wstydziłby się gdyby mógł latać nim po mieście. Ech, żeby tylko tak mieć znów 16 lat...

Zobacz również:
REKLAMA