KTM, Husqvarna, Gas Gas do serwisu marsz!

Powód akcji serwisowej KTM-a, Husqvarny i GasGas-a jest banalny, ale przy odrobinie pecha skutki uszkodzenia mogą okazać się kosztowne w naprawie.

KTM GasGas Husqvarna Motor Presse Polska

Akcją serwisową są objęte modele KTM-a serii SX, SX-F i SMR, Husqvarny modele TC, FC, FS i GasGas-a serii MC. We wszystkich przypadkach mowa jest o motocyklach z roku modelowego 2021.

 

Sprawcą całego zamieszania i niemałej akcji serwisowej okazał się łańcuch napędowy. Do fabryk trafiła spora partia tych elementów, które z powodu zbyt dużych odchyłek powstałych w procesie produkcji może spowodować ich uszkodzenie. Co to oznacza? Fabryka nic nie mówi na ten temat, ale obstawiamy w ciemno, że chodzi o możliwość zerwania się podczas jazdy, co w konsekwencji może doprowadzić poważniejszego i kosztownego uszkodzenia motocykla. Żeby uniknąć problemów i drogich napraw łańcuch napędowy, musi zostać jak najszybciej wymieniony.

 

Zobacz również: akcje serwisowe dotyczą nie tylko producentów motocykli ale również producentów podzespołów. W ubiegłym roku sporą wpadkę zaliczyło kultowe Brembo. 

 

Każdy kto jest właścicielem jednej z wymienionych maszyn, zostanie poinformowany o akcji listownie. Kolejnym krokiem będzie szybki kontakt z autoryzowanym dealerem w celu umówienia wizyty i naprawy usterki. Jeśli masz wątpliwości czy twoja maszyna podlega akcji serwisowej, możesz sprawdzić jej status na stronach internetowych odpowiednich marek, klikając w zakładkę serwis.

Naprawa usterki zajmie około 20 minut, a wymiana łańcucha może być tylko wykonana tylko autoryzowanym serwisie. Usługa jest bezpłatna i zostaje wykonana w ramach gwarancji.

I kto by pomyślał, że tak prosty element potrafi wywołać tak duże zamieszanie.

Zobacz również:
Trudno w to uwierzyć, ale w tym roku odbyła się już czternasta akcja Motomikołajów w Bielsku-Białej. Najbardziej ucieszyły się z niej dzieci z Domu Dziecka w Cygańskim Lesie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA