KTM Puchar Europy Juniorów 2012

Red Bull Rookies Cup to przedsionek mistrzostw świata dla młodych talentów wyścigowych w serialu MotoGP sprawdzający się już od 5 lat. Teraz KTM, który dostarcza motocykle do RBRC chce ruszyć z nowymi mistrzostwami dla młodych ścigantów przy serii WSBK.

Młodzi jeźdźcy w wieku od 14 do 19 lat mający co najmniej rok doświadczenia w startach w zawodach z licencją FIM będą ścigać się na motocyklach KTM Duke 690 tuż przed drugim wyścigiem kategori Superbike w WSBK na 8 torach w Europie. Przewidziane jest aż 36 miejsc dla zawodników z 10 państw europejskich.To ogromna szansa dla młodych i zdolnych zawodników aby pokazać się i zdobyć doświadczenie w zawodach na europejskim poziomie.

Motocykl pucharowy ma mieć o około 10 KM wiecej mocy i być lżejszy o 10 kg za sprawą carbonowych części, pojedynczego siedzenia pozbycia się kilku elementów (lusterek, kierunkowskazów uchwytu tablicy). Dodatkowo ma mieć zawieszenie z pełną regulacją, zmodyfikowane hamulce, tytanowy wydech Akrapovic i sporo dodatków z katalogo PowerParts.

Terminarz wyścigów:

ASSEN, 22 kwietnia
MONZA 06 maja
MISANO 10 czerwca
ARAGON 01 lipca
BRNO 22 lipca
SILVERSTONE 05 sierpnia
NURBURGRING 09 września
MAGNY COURS 07 października

Już niedługo na www.europeanjuniorcup.com pojawią się informacje w jaki sposób można wystartować w Pucharze Europy Juniorów 2012.

Zobacz również:
REKLAMA