REKLAMA

KTM będzie ścigał się w Moto2

W sezonie 2017 KTM pojawi się nie tylko w Moto3 i MotoGP. Austriacki motocykl pojedzie też w Moto2. Jak to możliwe?

KTM w Moto2 w sezonie 2017

Oczywiście możecie zapytać jak to możliwe? Przecież w Moto2 startują tylko maszyny z silnikami Hondy CBR600RR, więc KTM nie ma tam wstępu. A jednak KTM postanowił, że będzie miał swoje motocykle we wszystkich kategoriach mistrzostw świata, co oznacza, że będzie musiał przełknąć konieczność używania silników Hondy.

KTM buduje motocykl oczywiście we współpracy ze swoimi nadwornymi specami od zawieszeń WP, więc nie ma mowy o pojawieniu się zawiasów Ohlins. Szefem zespołu będzie oczywiście Aki Ajo, a zawodnikami fabrycznymi Brad Binder, który awansuje z Moto3 i Tom Luthi, czyli niespełniona szwajcarska nadzieja w Moto2 i były mistrz świata klasy 125. Może się okazać że już od debiutu KTM będzie dysponował konkurencyjnym motocyklem, co oznacza, że mamy kolejnych kandydatów do tytułu, obok najlepszych zespołów Paginas Amarillas HP40 Sito Ponsa i Oczywiście Mark VDS Estrella Galicia Marka Van Der Stratena. Czekamy na pierwsze oficjalne testy i być może występ z dziką kartą.

zobacz galerię

Zobacz również:
Zawodnicy ORLEN Team bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w tegorocznym Pucharze Świata motocyklistów. Adam Tomiczek zajął w Portugalii drugie miejsce. Tuż za podium weekendowej rywalizacji podczas Baja TT uplasował się Maciej Giemza.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA