Kalendarz MotoLejdis Pomorze 2023. Motocyklistki wesprą ratowników medycznych

Stowarzyszenie MotoLejdis Pomorze przygotowuje kolejną edycję swojego słynnego kalendarza. Motywem przewodnim tegorocznego wydania były służby mundurowe.

MotoLejdis Kalendarz Kazimiera Samson-Kwiel

Pierwsza edycja kalendarza MotoLejdis Pomorze okazała się ogromnym sukcesem. Odważne, artystyczne zdjęcia w mocny sposób przekazywały siłę kobiet i ich pasję, która stanowi ważny element w ich życiu. Zachęcone takim efektem motocyklistki z Pomorza kontynuowały swój projekt także w kolejnych latach. Również i w 2022 r. przygotowały edycję wydawnictwa na rok 2023 – tym razem motywem przewodnim były służby mundurowe.

MotoLejdis KalendarzMarcin Gadomski

W ten sposób motocyklistki chciały wyrazić podziękowanie za ich codzienną służbę i dbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich. Jednocześnie w kalendarzu postanowiły one pokazać także motocyklowa pasję w czystej postaci – zmagania na torze wyścigowym, szkolenia poprawiające umiejętności, warsztat motocyklowy czy na zlot. Przesłanie było proste – pokazać, że nawet dłubanie przy motocyklu może być świetną zabawą i sposobem na kontakt z ukochanym jednośladem także zimą, gdy jazda bywa prawdziwym wyzwaniem.

W sesji do tegorocznej edycji Kalendarza MotoLejdis Pomorze wzięły udział nie tylko motocyklistki z grupy MotoLejdis Pomorze, ale także funkcjonariusze – zarówno ci na motocyklach, jak i inni, prezentujący wykorzystywany podczas służby sprzęt.

MotoLejdis KalendarzAgnieszka Pankowska-Pawlęga

Lokalizacje były w dużej mierze uzależnione od terenu działania służb, co wiązało się z koniecznością jak najmniejszego kolidowania z obowiązkami funkcjonariuszy. Proces organizowania potrzebnych pozwoleń i skoordynowania prac nad sesjami, w których brało czasem udział wiele osób, trwał bardzo długo. Zadania nie ułatwiały także ani pandemia, ani wojna na Ukrainie. Również pogoda krzyżowała szyki, jak tylko mogła. Finalnie jednak prace zakończyły się sukcesem, a za wsparcie podziękowania należą się między innymi gdańskiej policji, pogotowiu ratunkowemu w Pucku i Ochotniczej Straży Pożarnej z Żukowa. Nie sposób pominąć także Autodromu Pomorze, gdzie odbyła się sesja fotograficzna.

MotoLejdis KalendarzMarcin Gadomski

Kalendarz będzie można nabyć na fanpage'u MotoLejdis Pomorze, na portalu Allegro oraz w wybranych sklepach oraz salonach motocyklowych na terenie Trójmiasta. Cena to 40 zł za egzemplarz, należy doliczyć także koszt ewentualnej przesyłki. Sprzedaż ma się rozpocząć na przełomie października i listopada.

Dochód ze sprzedaży MotoLejdis postanowiły przekazać na dofinansowanie ratownictwa medycznego. Cel taki został wybrany ze względu na trudną sytuację tej służby – szczególnie dotyczy to ratownictwa motocyklowego.

Autorem fotografii do tegorocznej edycji kalendarza był Marcin Gadomski – motocyklista i znany trójmiejski fotoreporter. Wykonał od sesje non-profit.

MotoLejdis KalendarzAgnieszka Pankowska-Pawlęga
Zobacz również:
REKLAMA