Kalendarz Pirelli – to już 49 wydanie!

Kalendarz Pirelli od wielu lat nie ma już nic wspólnego z szeroko pojętą motoryzacją, ale wciąż pozostaje unikalnym świętym Graalem dla kolekcjonerów. Pirelli właśnie zaprezentowało najnowsze, 49. Wydanie tego wyjątkowego zbioru fotografii. Tym razem autorką zdjęć jest Emma Summerton.

Kalendarz Pirelli 2023 Pirelli
Emily Ratajkowski

Kalendarz Pirelli już od blisko 50 lat rozgrzewa serca fanów sztuki fotografii, ale też kolekcjonerów i osób ze świata show biznesu, które są obdarowywane egzemplarzami tej limitowanej do 20 000 sztuk na cały świat serii. Przez wiele lat kalendarz prezentował zdjęcia pięknych kobiet, często w negliżu, ale już kilka lat temu w związku z protestami środowisk feministycznych zarzucających Pirelli uprzedmiotowienie kobiet i skrajny szowinizm (fotografami zwykle byli mężczyźni, a pozy kobiet pozujących na zdjęciach według protestujących były zwykle dość frywolne lub wyzywające), kalendarz zmienił nieco swój profil i teraz prezentuje zdjęcia przede wszystkim mocno artystyczne. Co oczywiście nie znaczy, że wcześniej również tak nie było, ale dziś obywa się bez negliżu.

Choć Pirelli to marka ściśle związana  motoryzacją, niestety próżno szukać w kultowym kalendarzu zdjęć samochodów czy motocykli – te pojawiały się tylko jako rekwizyty do sesji w poprzednich wydaniach kalendarza. Tak był choćby w ubiegły roku gdzie autorem zdjęć był sławny piosenkarz Bryan Adams, a na zdjęciach uwiecznił swoje prywatne auto.

Kalendarz Pirelli 2023Pirelli
Bella Hadid

Autorką zdjęć do najnowszego kalendarza jest Emma Summerton, sławna fotograf, która jest autorką zdjęć do wielu okładek magazynów takich jak Vogue, Glamour, W Magazine. Inspiracją przyszłorocznego kalendarza miał być archetyp greckich Muz w marzycielskim, fantastycznym stylu przedstawiający światowej sławy modelki i kobiety związane z modą. Każda z nich przedstawiona jest w inny sposób, nawiązujący również do tego czym zajmują się poza modą. Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi supermodelkę polskiego pochodzenia – Emily Ratajkowski w roli pisarki, Guinevere van Seenus we wcieleniu fotografki, Carę Delevigne w roli aktorki, a także między innymi Ashley Graham, Bellę Hadid, Karlie Kloss, czy Sashę Pivovarovą, a także wiele innych modelek. Na kalendarz składa się 28 wyjątkowych zdjęć 14 utalentowanych kobiet znanych na całym świecie. Emma Summerton jest dopier piątą kobietą autorką zdjęć do kalendarza Pirelli.

Kalendarz nosi tytuł Love Letters to the Muse (Listy miłosne do muzy). Bez dalszego zbędnego opowiadania zapraszamy do zapoznania się z próbkami zdjęć. Więcej informacji na www.pirellicalendar.com.

Zobacz także: Kalendarz MotoLejdis 2023 - motocyklistki z Pomorza charytatywnie

Kalendarz Pirelli 2023Pirelli
Lauren Wasser

Kalendarz Pirelli 2023Pirelli
Guinevere van Seenus

Kalendarz Pirelli 2023Pirelli
Cara Delevigne

Kalendarz Pirelli 2023Pirelli
Ashley Graham
Zobacz również:
REKLAMA