REKLAMA

Kalkulator leasingowy dla jednośladów Yamaha - skorzystaj, jeśli szukasz finansowania

Zainteresowanie jednośladami w czasie pandemii systematycznie rośnie. Santander Consumer Multirent i importer motocykli Yamaha wprowadzają narzędzie online, które umożliwia łatwe skalkulowanie leasingu motocykli i skuterów.

Yamaha kalkulator leasingowy Unsplash/Yamaha

Nowe rozwiązanie powstałe dzięki współpracy Santander Consumer Multirent i importera motocykli Yamaha uzupełnia zaawansowane narzędzia konfiguracji motocykli, które mają do dyspozycji klienci. Według danych Santander Consumer Multirent na rynku rośnie oczekiwanie, że oprócz wyboru pojazdu, w jednym miejscu klienci będą mieć także możliwość doboru finansowania. Według badania „Auto w sieci” ponad połowa klientów prowadzących działalność gospodarczą uważa, że dostępność atrakcyjnej formy finansowania wpływa w ich przypadku na miejsce dokonania zakupu. Ponadto, 93 proc. przedsiębiorców wskazuje leasing jako preferowaną formę finansowania.

Wspólny projekt realizowany przez Yamaha Motor Polska oraz Santander Consumer Multirent uruchomiono jednocześnie w 14 krajach. Efektem jest udostepnienie klientom zaawansowanego narzędzia, które dzięki bezpośredniemu połączeniu z systemami Santander Consumer Multirent pozwala odpowiednio dobrać ofertę na leasing skonfigurowanego wcześniej motocykla lub skutera.

– To chyba pierwsze, tak zaawansowane narzędzie w Polsce. Powstało na bazie najlepszych doświadczeń projektowania UX, które mamy na wielu rynkach. Zaawansowane algorytmy pozwalają klientowi w czasie rzeczywistym przeliczać realną ofertę finansowania w zależności od wybranych przez niego parametrów. To nie jest szacunkowa symulacja, tylko realna oferta, dopasowana do oczekiwań klienta – mówi Marta Kozłowska, Dyrektor Działu Produktu i Zarządzania Procesami z Santander Consumer Multirent. – Co więcej, to intuicyjne narzędzie jest zaimplementowane na stronie Yamahy, a więc nie wymaga od klienta szukania w sieci specjalnych kalkulatorów czy kontaktu z doradcą, wszystko ma pod ręką w jednym miejscu – dodaje.

Wyliczenia są dokonywane w czasie rzeczywistym, a zmiana parametrów finansowania jest wprowadzana na bieżąco. Jedyne co musi zrobić klient to wejść na stronę importera i po wybraniu interesującego go pojazdu, kliknąć na zakładkę „znajdź finansowanie”. Następnie może ustalić wysokość wkładu własnego oraz ilość rat, na które chciałby rozłożyć spłatę jednośladu. Otrzyma także informację o końcowej wartości wykupu.

– Rozwój narzędzi digitalowych należy do naszych priorytetów, ponieważ to właśnie w Internecie nasi Klienci coraz częściej zaczynają swoje poszukiwania. Nowy kalkulator leasingowy jest kolejnym krokiem w podnoszeniu jakości obsługi i budowaniu zadowolenia użytkowników strony, którzy od teraz będą mieli bieżący dostęp do rzetelnych informacji na temat finansowania pojazdów Yamahy. Postaramy się, aby w przyszłym roku pojawiła się również oferta skierowana nie tylko do przedsiębiorców, ale również do klientów indywidualnych. Tymczasem zapraszam do testowania nowego kalkulatora na stronie www.yamaha-motor.pl – mówi Joanna Grzanecka z Yamaha Motor Polska.

Wzrastające zainteresowanie jednośladami można zaobserwować również po analizie wewnętrznych danych Santander Consumer Multirent dotyczących wniosków składanych przez klientów o finansowanie motocykli marki Yamaha. Ich liczba wzrosła aż o 57 proc. rok do roku w okresie od stycznia do listopada. Wartość udzielonego w tym czasie finansowania przekroczyła 5 mln zł.

– Sprzedawcy motocykli w Polsce są jedną z niewielu grup, w które nie uderzyły negatywne skutki koronawirusa. Według danych PZPM w samym listopadzie br. zanotowano wzrost rejestracji nowych motocykli o 61,9 proc., co jest najwyższym rezultatem analogicznego miesiąca od 2005 roku – mówi Marta Kozłowska, Dyrektor Działu Produktu i Zarządzania Procesami z Santander Consumer Multirent. – Eksperci uważają to za konsekwencję zmiany trendów w społeczeństwie podczas pandemii. Zaufanie do zbiorowych środków transportu spadło, dlatego więcej osób zaczęło interesować się alternatywnymi rozwiązaniami. Cieszymy się, że razem z importerem Yamaha możemy wprowadzić rozwiązanie, które pozwoli klientom na szybki i sprawny wybór wymarzonej maszyny oraz jej finansowania w jednym miejscu.

Zobacz również:
Harley-Davidson, wspólnie z rockowym zespołem Aerosmith, zaprezentuje specjalną, limitowaną kolekcję odzieży. To prawdziwa gratka dla fanów motocykli i dobrej nuty.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA