Karol Mochocki podwójnym Wicemistrzem Polski

Karol „Czapka” Mochocki, lider zespołu Wtórpol Racing Team 3S ukończył sezon z dwoma tytułami – I i II Wicemistrza Polski Supermoto.

Po ostatnich tegorocznych wyścigach supermoto, które odbyły się przed kilkunastoma dniami, nadszedł czas na podsumowanie sezonu. Na konto zespołu Wtórpol Racing Team 3S trafiły tytuły I Wicemistrza Polski w klasie S1 oraz II Wicemistrza Polski w klasie Open. Oba wyróżnienia zdobył Karol Mochocki, który wytrwale reprezentował zespół na wszystkich rozegranych w tym roku rundach.

 

Obrona tytułu Mistrza Polski w tym sezonie nie była dla „Czapki” łatwa, mimo że frekwencja w klasie S1 była niska, a do tego nie odbyły się aż cztery wyścigi. W każdej z rund Karol Mochocki mógł być pewny jedynie obecności Marcina Rybskiego i Marcina Kołoczka. Do drugiego z nich trafił właśnie pierwszy tytuł Mistrzowski w tej kategorii. Walka między Mochockim, a Kołoczkiem była bardzo zacięta. Po zakończeniu ostatniego z wyścigów obaj zawodnicy mieli na swoich kontach taką samą liczbę punktów, taką samą liczbę zwycięstw, taką samą liczbę zdobytych drugich miejsc i taką samą liczbę pucharów za trzecie miejsce. O tym, że tytuł Mistrza Polski w S1 trafił w ręce reprezentanta WarllaV Racing Club przesądził wynik ostatniej rundy, która odbyła się w Starym Kisielinie, gdzie to Marcin okazał się szybszy.


„- Gratuluję Marcinowi Kołoczkowi i Marcinowi Rybskiemu, którzy jako jedyni towarzyszyli mi zawsze na polach startowych w wyścigach. Mam jednocześnie żal, że było nas tylko tylu, czemu winni są moim zadaniem są zarządcy zawodów. Organizatorzy nie robili i nie robią nic dla rozwoju wyścigów supermoto. Dlatego nie tylko z każdym rokiem, ale już z każdą rundą było nas mniej. Nie wiem, czy w przyszłym sezonie będę startował, ale jeśli tak, to prawdopodobnie nie w Polsce. Niemniej jednak chcę bardzo podziękować firmom, które wspierały moje starty w tym sezonie – Wtórpol, Siek oraz Cukierni Lazur. Dziękuję również Remikowi Rutce, który dbał o mój motocykl i zaplecze techniczne podczas każdej rundy” – podsumował Karol Mochocki.

A oto zbiorcze wyniki sezonu 2011 w klasach S1 oraz Open Mistrzostw Polski Supermoto

Klasa S1

1.            Marcin Kołoczek – 181 pkt

2.            Karol Mochocki – 181 pkt

3.            Marcin Rybski – 174 pkt

 

Klasa Open

1.            Piotr Kaczorowski – 200 pkt

REKLAMA