Karuzela w Superbike'ach

Sezon 2010 w światowych Superbike'ach dobiegł już końca, Biaggi został ukoronowany i przyszedł czas na transfery przed sezonem 2011. Zmian jest sporo i przypominają trochę karuzelę.

Jak co roku zmian jest całkiem sporo. Największą z nich jest chyba fakt, że w przyszłym roku zabraknie wśród zespołów teamu Ducati Xerox. Włosi wycofali się z powodów ekonomicznych choć po cichu mówi się, że prawdziwym powodem jest transfer za ogromną kasę Valentino Rossiego do Ducati w klasie MotoGP. Nori Haga odejdzie do satelickiego teamu B&G Racing/DFX Aprilia, a Michel Fabrizio znalazł uznanie w Suzuki i od przyszłego roku zastąpi Leona Haslama w teamie Alstare Brux Suzuki. Będzie jedynym jeźdźcem w tym zespole gdyż Sylvain Guintoli przechodzi do Liberty Team i będzie się ścigał razem z Jakubem Smrzem. Haslam idzie zaś do BMW. Nie wiadomo kogo zastąpi, ale najprawdopodobniej będzie to Ruben Xaus. Team Yamahy Sterilgarda wystartuje w składzie Marco Melandri z MotoGP i Eugene Laverty - vicemistrz świata w Supersportach. James Toseland trafi prawdopodobnie do satelickiego teamu BMW Motorrad Italia, a Cal Crutchlow pojedzie w MotoGP. Team Aprilia Alitalia pozostanie bez zmian czyli Leon Camier i oczywiście Max Biaggi. Do Kawasaki obok Chrisa Vermeulena trafi zdobywca trzeciego miejsca podium Supersport Joan Lascorz. Althea Racing (Ducati) prawdopodobnie opędzi się również tylko jednym zawodnikiem i będzie to Carlos Checa. Jeśli jednak Hiszpan dobrze sprawdzi się w dwóch ostatnich wyścigach MotoGP w zastępstwie za Mikę Kallio, może okazać się że trafi do Ducati Pramac na stałe. Podobna sytuacja ma się z Hondą Ten Kate. Na razie wpisany jest tylko jeden jeździec i jest to Johnny Rea.

Jak widać więc w Superbike'ach również nie jest różowo i wiele największych zespołów zdecydowało się wystawić tylko 1 jeźdźca. Transfery jednak są całkiem spore i debiutanci z Supersportów mogą sporo namieszać w czołówce przyszłego sezonu.

Zobacz również:
REKLAMA