Kask BMW Sao Paulo i kurtka Tokyo Connect. Idealne uzupełnienie elektrycznego skutera CE 04

Elektryczny skuter BMW CE 04 to kolejny krok BMW Motorrad w stronę miejskiej elektromobilności. Z myślą o uzupełnieniu futurystycznych linii jednośladu zaprojektowano także kask Sao Paulo i kurtkę Tokyo Connect.

BMW Motorrad CE04 BMW Motorrad

W ofercie BMW Motorrad pojawi się nowy skuter – CE 04. Futurystyczna stylistyka, która nawiązuje do nowoczesnego organizmu miejskiego, podkreśla dynamikę jednośladu i fakt, że jest on integralną częścią metropolii. Projektując skuter CE 04, designerzy nie zapomnieli o dodatkach, które harmonijnie komponują się z jego liniami. Przygotowano między innymi kurtkę i kask, które wraz z CE 04 tworzą elegancki i świetnie przystosowany do miejskich podróży zestaw.

Kask miejski BMW Sao Paulo

Kask Sao Paulo wyposażony jest w schodzący nisko wizjer i zintegrowaną osłonę przeciwsłoneczną. W górnej części skorupy znajdują się zamykane elementy wentylacyjne, które zapewniają komfort termiczny w gorące dni. Fabryczny spoiler poprawia aerodynamikę, przez co we wnętrzu kasku jest przyjemnie cicho. Wygodna wyściółka może zostać zdemontowana do prania. Kask występuje w dwóch rozmiarach skorupy, co pozwala na łatwe dopasowania do wielkości głowy.

BMW Motorrad CE04BMW Motorrad

BMW Motorrad CE04BMW Motorrad

Kurtka motocyklowa BMW Tokyo Connect

Uzupełnieniem kasku Sao Paulo jest Tokyo Connect GTX, pierwsza w ofercie BMW kurtka wyposażona w oświetlenie LED na plecach i rękawach. Rozwiązanie to wydatnie poprawia widzialność, szczególnie po zmroku i podczas złej pogody. Dzięki zastosowaniu materiału GORE-TEX Pro, systemu wentylacji AirVent i podpinki kurtka Tokyo Connect GTX może być używana przez cały rok. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tej kurtce jest możliwość połączenia jej z systemem pokładowym Connect skutera. Pozwala to na sterowanie funkcjami oświetlenia kurtki, wywoływanie ulubionych elementów nawigacji, czy włączanie i wyłączanie podłączonych elementów. Kurtka wyposażona jest w wyjmowane protektory NP Flex na ramionach i łokciach, można zastosować także opcjonalny ochraniacz pleców.

BMW Motorrad CE04BMW Motorrad

BMW Motorrad CE04BMW Motorrad

Elektryczny skuter BMW CE 04

Elektryczny skuter BMW CE 04 zapewnia moc maksymalną 31 kW (42 KM) i 62 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednoślad rozpędza się do 120 km/h, co pozwala na bezstresowe poruszanie się także po obwodnicach dużych miast. Pojemność baterii skutera CE 04 to 60,6 Ah (8,9 kWh), dzięki czemu zasięg pojazdu to około 130 kilometrów. Dostępna jest także wersja o obniżonej mocy 23 kW (31 KM), której zasięg wynosi 100 km.

BMW Motorrad CE04BMW Motorrad

Silnik skutera można ładować na kilka sposobów – za pomocą wbudowanej ładowarki zasilanej ze zwykłego domowego gniazdka lub publicznej stacji ładującej. Dzięki opcjonalnej szybkiej ładowarce skuter od zera do 80% można naładować w zaledwie 65 minut. CE 04 wyposażony jest w kontrolę stabilności ASC (Automatic Stability Control) i trzy tryby jazdy – ECO, Rain i Road. Można go także doposażyć w opcjonalną kontrolę trakcji DTC (Dynamic Traction Control) oraz dodatkowy tryb Dynamic.

BMW Motorrad CE04BMW Motorrad

Konstrukcja skutera CE 04 nie różni się od podobnych rozwiązań, stosowanych w innych jednośladach BMW Motorrad. Ramę wykonano z rur stalowych, przednie zawieszenie to widelec teleskopowy o średnicy goleni 35 mm, z tyłu pracuje monowahacz z umieszczoną po lewej stronie kolumną resorującą. Skuter toczy się na kołach wyposażonych w opony 120/70 R15 67H z przodu i 160/60 R15 56H z tyłu. Z przodu znalazła się podwójna tarcza hamulcowa, z tyłu tarcza pojedyncza. Układ wyposażony jest w ABS, w opcji dostępny jest system ABS Pro z kontrolą hamowania w zakrętach.

BMW Motorrad CE04BMW Motorrad