Kaski Bell sprzedane

Właściciel marki Bell - marki kasków motocyklowych, firma BRG Sports postanowiła sprzedać Bella i inne swoje marki za gruuubą kasę!

Bell

Choć Bell w naszym kraju jest raczej średnio popularny, na świecie uznawany jest za producenta porządnych kasków z długą historią. Firma powstała w 1954 roku i od tego czasu produkowała kaski dla kierowców wyścigowych zarówno na motocyklach i w samochodach. Do grupy Bell należą też rowerowe/wyczynowe/narciarskie kaski Giro.

Obecny właściciel marki, firma BRG Sport postanowiła pozbyć się całej grupy swoich marek składającej się z Bella, Giro, a także producenta akcesoriów rowerowych Blackburn i kasków rowerowych C-Preme. Chętny do zakupu okazał się gigant Vista Outdoor, do którego należą już takie marki jak CamelBak (plecaki), Bolle (gogle i okulary sportowe), czy Bushnell (lornetki, celowniki optyczne GPS-y outdoor). Zapłaci za cały pakiet blisko 400 000 000 $. Tak, czterysta baniek. Czy więc opisywany przez nas ostatnio kask Bell z kamerą 360fly rzeczywiście pojawi się w sklepach, czy może nowy właściciel pójdzie inną drogą? Póki co marka Bell wygląda przy reszcie oferty Vista Outdoor trochę jak podrzutek. Czy Vista znajdzie miejsce i pomysł dla historycznego producenta kasków?

Zobacz również:
REKLAMA