[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Kawasaki Z 125 Pro - konkurencja dla Hondy

Pamiętacie Hondę MSX 125? W USA nazywa się Grom i jest całkiem popularna. Kawasaki też ją pamięta. I teraz ma dla niej konkurenta.

Kilka lat temu podczas prezentacji Hondy CB 1100 mieliśmy okazję jako pierwsi zapoznać się z ciekawym wynalazkiem: Hondą MSX 125 (w USA Grom). Stodwudziestkapiątka, na niewielkich kołach, z fajnym zawieszeniem i totalnie odjechana designersko. W Polsce przyjęła się umiarkowanie - chyba była zbyt oryginalna, ale za oceanem ma nawet swoje fankluby. Jej popularność nie umknęła szpiegom z Kawasaki. Producent z Akashi po kilku latach od premiery MSX-a postanowił stworzyć mu konkurencję. Bardzo podobną konkurencję. Oto Z 125 Pro. Oba motocykle mają silnik tej samej konstrukcji: chłodzoną powietrzem, jednocylindrową, czterosuwową i dwuzaworową 125. Wymiary i masy też są zbliżone więc klienci zainteresowani Gromem będą mieli duży zgryz. MSX został mocno odświeżony stylistycznie i będzie wyglądał nowocześniej. Kawasaki zaś ma kosztować mniej (w USA 2 999$ kontra 3 199 $ za Groma) i mieć nieco większy stopień sprężania, co sugerowałoby nieco większą moc. To co prawda tylko dywagacje i przy mocach 125 raczej dzielenie włosa na czworo, ale kiedy stajesz na światłach do śmiertelnego pojedynku twoje 0,1 KM więcej może okazać się decydujące na mecie. Żarty żartami, Kawasaki wygląda równie fajnie jak Honda MSX. Który byście wybrali?

zobacz galerię

Zobacz również:
Jakkolwiek to zabrzmi, ale na początku było BMW. Nie byle jakie, lecz kultowy model BMW R 1200 GS. Później do oferty dołączył model dla prawdziwych twardzieli - Harley-Davidson Fat Boy. Było turystyczne enduro, był chopper, logicznym jest, że kolejnym motocyklem w kolekcji musiała być maszyna sportowa. W ten oto sposób do maszyn zbudowanych z klocków Lego dołączyło Ducati Panigale V4R. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA