Kawasaki ZX-10R w malowaniu GPZ900R na sprzedaż. To jedyny egzemplarz na świecie!

Kawasaki ZX-10R w malowaniu Heritage, nawiązującym do kultowego GPZ900R, to niemal nieosiągalne marzenie każdego fana tej marki. Jeden taki motocykl, przygotowany przez Kawasaki Racing Team, jest na sprzedaż.

Kawasaki ZX-10R Heritage Kawasaki Racing Team

Jeśli uważnie śledzisz wyścigi motocyklowe, z pewnością pamiętasz dwa motocykle Kawasaki, które pojawiły się podczas WSBK Argentyny w ubiegłym roku. Obie otrzymały historyczne schematy malowania, nawiązujące do dawnych modeli – Jonathan Rea ubrał swój motocykl w barwy ZXR750, zaś Alex Lowes zainspirował się modelem GPZ900R.

Fani Kawasaki dosłownie oszaleli. Do Akashi płynęły tysiące próśb o przygotowanie cywilnego motocykla w którymś z tamtych malowań. Firma jednak, póki co, pozostaje głucha na te prośby. Głuchy natomiast nie pozostał Kawasaki Racing Team, który we własnym zakresie przygotował replikę motocykla Alexa Lowesa – ZX-10R w historycznym malowaniu GPZ900R.

Kawasaki ZX-10R HeritageKawasaki Racing Team

To tyle, jeśli chodzi o dobre wiadomości. Pierwszą ze złych jest cena motocykla. Za bądź co bądź seryjną Ninję ZX-10R, ubraną w gustowny retro-dres, trzeba zapłacić co najmniej 50 tys. euro (233 tys. zł). Tyle wynosi minimum w aukcji na Ebayu, co oznacza, że szansa na wydanie tylko takiej kwoty pojawi się wówczas, gdy nikt oprócz ciebie nie będzie licytował i wystawiający nie odwoła aukcji. Cena "kup teraz" to dwukrotność tej sumy – 100 tys. euro, czyli 466 tys. zł.

Motocykl to, jak już wspomnieliśmy, niemal całkowicie fabryczny ZX-10R. Zmiany są w zasadzie wyłącznie kosmetyczne i obejmują:

 • malowanie Kawasaki Heritage GPZ900R;
 • naklejki oficjalnych sponsorów KRT: Elf, Motocard, Showa, Pirelli, Cheshire Moldings;
 • końcówka wydechu Akrapovič Heritage Bikes Limited Edition;
 • pokrywy silnika GB Racing;
 • ochraniacz hamulca ręcznego Valter Moto;
 • szyba Puig Track Day;
 • uchwyty podnośnika Puig;
 • podnośnik Valter Moto;
 • pokrowiec Kawasaki;
 • certyfikat własności KRT;
 • kombinezon skórzany RST Heritage Bike na wzór tego, którego Alex Lowes w używał podczas argentyńskiej rundy WorldSBK 2021.

Zwycięzca aukcji będzie miał okazję odebrać motocykl 26 marca w Barcelonie, w komplecie z wejściówką i voucherem hotelowym oraz 30-minutową rundką po torze w towarzystwie Jonathana Rei i Alexa Lowesa. Motocykl zostanie oczywiście dostrojony pod nabywcę przez techników zespołu Kawasaki. Po torowych atrakcjach, szczęśliwy posiadacz unikalnej Kawy będzie miał okazję przyjrzeć się z bliska pracy teamu podczas testów, zjeść wspólny lunch i pogadać z mistrzami świata.

Kawasaki ZX-10R heritageKawasaki

Wobec takiej oferty trudno przejść obojętnie. Może zatem rozważać kredyt na mieszkanie lub nowe BMW, pomyśl o nabyciu tego wyjątkowego, unikalnego w skali świata modelu ZX-10R? Na decyzję masz czas do czwartku, 3 marca. Link do aukcji jest tutaj.

Przeczytaj także: Kawasaki prezentuje serię Z50th.

Zobacz również:
REKLAMA