Kawasaki ZX-6R 2013

Zieloni pokazali najnowsze ZX-6R i zapowiedzieli powrót to pojemności 636 cm3, która wyróżniała sześćsetkę Kawasaki wśród konkurencji.

Nowy ZX-6R nieco upodobni się do większego ZX-10R-a, jednak największe zmiany zajdą nie w wyglądzie, ale mechanice nowej 600 od Kawasaki.

Kawasaki powróci do pojemności 636 cm3 która po raz pierwszy pojawiła się w 2002 roku w pierwszym modelu ZX-6R zasilanym wtryskiem. To bardzo udane i owocne czasy dla Kawasaki bo pierwsza i druga wersja 636 odniosła spory sukces.

Dzięki powiększeniu pojemności nowy ZX-6R ma oferować 131 KM, 70,5 Nm momentu obrotowego oraz lepszą charakterystykę silnika - mocniejszy dół skali obrotowej i bardziej regularny przebieg mocy w środku skali obrotomierza. Kawasaki zaoferuje też pełny pakiet elektroniki niespotykany do tej pory w klasie 600. ZX-6R będzie wyposażony w ABS, kontrolę trakcji KTRC (3 tryby działania i możliwość wyłączenia), oraz dwie mapy zapłonu (tryb "pełna moc" i tryb "80%"). Motocykl ten na żywo będzie można zobaczyć zapewne już w październiku na wystawie w Kolonii.

Zobacz również:
REKLAMA