Keanu Reeves i jego Arch Motorcycles

Aktor znany z Matrixa i nowszej serii John Wick produkuje luksusowe motocykle. Wiedzieliście o tym? Właśnie powstały dwa nowe modele.

Arch Motorcycles
Arch 1S / Arch Motorcycles

Chodzi o motocykle, które Keanu i jego kumpel, a zarazem współwłaściciel firmy i główny projektant maszyn Gard Hollinger zaprezentowali w Mediolanie. Pierwszy z nich to bardziej sportowy Arch 1S, który powstał niejako na bazie pierwszego motocykla skonstruowanego przez markę Arch - KRGT-1.

Poprzedni zdecydowanie przypominał choppera, a raczej custombike'a i ze sportową jazdą miał wspólnego tyle, że miał niezłe osiągi. Arch 1S napędzany jest silnikiem V2 ze stajni S&S o pojemności 2032 cm3. Na razie wiadomo o nim tyle, że jest skonstruowany z aluminowo-stalowej ramy (aluminiowa rama pomocnicza i grzbiet, stalowa kołyska), carbonowych kół i sporej ilości aluminium obrabianego w technologii CNC. Co ciekawe motocykl może spełniać normę Euro 4. Cena i data premiery nie jest jeszcze znana, ale cena prawdopodobnie będzie zaczynać sięod około 80 000 $, czyli to naprawdę ekskluzywny sprzęt.

Drugim modelem jest Arch Method 143 - to już zupełny odjazd designerski. Bardzo futurystyczny wygląd, świetne osiągi i zawieszenia mają być atutami tego motocykla. Method 143 ma być napędzany jeszcze większym niż 1S silnikiem od S&S. Ma mieć pojemność ponad 2300 cm3. O świetne prowadzenie mają zadbać zawieszenia Ohlins FRGT, rama ma być wykonana z carbonu (we współpracy z firmą Suter, dostarczającą ramy do mistrzostw świata) a tytanowo-carbonowy wydech ma być dziełem SC Project (kolejna firma z MotoGP). Do tego jednoramienny wahacz, aluminiowe owiewki/obudowy zbiornika i karbonowe koła. Oczywiście nieznana jest cena ale każda z limitowanej do 23 sztuk będzie kosztować najprawdopodobniej ponad 100 000 $. Wow.

Zabawa, w motocykle, w którą bawił się Reeves przerodziła się więc w coś więcej - interes i firmę z perspektywami i całkiem ciekawymi efektami. OCzywiście obaj właściciele chcieliby aby firma pozostała manufakturą, a motocykle Arch dalej były wyjątkowymi, ręcznie robionymi dziełami sztuki współczesnej, ale oczywiście nie zamierzają zapominać, że motocykle są od tego by nimi jeździć. Mamy tylko nadzieję, że ten biznes nie znudzi się zbyt szybko Keanu i wciąż będzie nas zaskakiwał kolejnymi projektami Arch.

REKLAMA