Kevin Benavides, zwycięzca tegorocznego Dakaru, żegna się z teamem Hondy

Po spektakularnym zwycięstwie w tegorocznym Dakarze, Argentyńczyk Kevin Benavides żegna się z teamem Hondy i zmienia czerwień na pomarańcz.

  • Kevin Benavides zwyciężył w tegorocznej edycji Dakaru.
  • Argentyńczyk stał się pierwszym motocyklistą z Ameryki Południowej, który zwyciężył w tej imprezie. 
  • Zawodnik żegna się z Hondą i przechodzi do innego, równie utytułowanego teamu. 

REKLAMA

REKLAMA

Kariera 32-letniego Benavidesa rozpoczęło zdobyte 10 lat temu czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów FIM Enduro. Potem przyszło wiele sukcesów w krajowych zawodach. W 2015 roku nawiązał współpracę z Hondą i skupił się na dużych imprezach rajdowych. Zdobył tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Świata w Rajdach Terenowych FIM w 2017 roku i drugie miejsce w Dakarze w 2018 roku. Największym jego sukcesem było jednak bez wątpienia zwycięstwo w tegorocznym Dakarze. Benavides stał się pierwszym motocyklistą z Ameryki Południowej, który wygrał Rajd Dakar.

Sukces w tegorocznej edycji najtrudniejszego rajdu terenowego świata uczynił z Benavidesa łakomy kąsek dla wielu teamów. Argentyńczyk postanowił finalnie przenieść się do Red Bull KTM Factory Racing, co da mu okazję do skorzystania z ogromnego doświadczenia zespołu, który 18 razy zwyciężał już w tym rajdzie.

Benavides w KTMKTM

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Red Bull KTM, to dla mnie duża zmiana. Dla mnie ten ruch to ważny rozdział w mojej karierze wyścigowej. Zawsze byłem fanem motocykli KTM, Red Bulla i tego, jak jest zorganizowany zespół - naprawdę wierzę, że dokonałem najlepszego możliwego wyboru, by kontynuować moją karierę i móc walczyć o kolejne zwycięstwa – skomentował Kevin Benavides.

Pierwszy występ Benavidesa w barwach KTM ma się odbyć podczas Rajdu Kazachstanu na początku czerwca.

Przeczytaj także: Benavides wygrywa Dakar 2021!

zobacz galerię

Zobacz również:
Zbawienne efekty działania kremu przeciwzmarszczkowego zna każda dbająca o swój wygląd dojrzała kobieta. Brytyjscy drogowcy stwierdzili, że co dobre dla skóry, powinno zadziałać także w przypadku asfaltu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA