REKLAMA

Klasyczna przygodówka od Roland Sands Design

Roland Sands wie jak robić stylowe motocykle customowe. Tym razem wirtuoz spawarki i aerografu wziął na warsztat nowego KTM-a 390 Adventure i przerobił go na piękną, klasyczną, stylową przygotówkę Urban Assault.

KTM 390 Adventure RSD Roland Sands Design

RSD to jeden z warsztatów, które chętnie obserwujemy. Motocykle, które wychodzą spod ręki Rolanda Sandsa są zbudowane ze smakiem, nieprzeładowane dodatkami i często całkowicie zmieniają charakter oryginału. Tak jest też w tym przypadku. Roland wraz ze swoją ekipą wziął na warsztat małe turystyczne enduro od pomarańczowych – 390 Adventure i całkowicie zmienił jego oblicze.

Nowocześnie, wręcz futurystycznie wyglądający motocykl nabrał sporo ogłady i klasycznego charakteru dzięki całkowitym przeróbkom zbiornika, przedniej sekcji i ramy pomocniczej. Większość podzespołów pozostała bez zmian – mechanikom udało się nawet wpasować nowoczesny zegar TFT w tak klasyczną koncepcję bez większej szkody dla całej wizji. Mamy tu dużą okrągłą lampę z siatkowym bumperem, duży błotnik i szeroką kierownicę formy Pro Taper. Nad współczesnym silnikiem osadzony jest klasyczny zbiornik paliwa inspirowany bakiem Suzuki GT 750 – ten element sprawił customowcom największe problemy, ale efekt końcowy, zarówno w wersji surowej, jak i ostatecznej (lakierowanej) wygląda naprawdę dobrze. Siedzenie KTM-a zostało zastąpione przez siodło z Husqvarny Vitpilen, które pasowało do surowej koncepcji i pozwoliło odpowiednio przerobić tylną sekcję. Mamy tu dodatki w postaci torby podróżnej na bagażniku czy dodatkowego kanistra zamiast kufrów bocznych, wysoko poprowadzony układ wydechowy Akrapovica czy klasyczny błotnik z tyłu.

KTM 390 Adventure RSDRoland Sands Design

Zobacz również: XDiavel spod ręki Roland Sands Design

Bez dalszego zbędnego opowiadania – zobaczcie sami!

zobacz galerię

Zobacz również:
Za sprawą ciekawej wizualizacji, przygotowanej przez włoski magazyn InMoto, dyskusja na temat możliwego następcy Hondy Transalp rozgorzała na nowo. Podsumowujemy dotychczasowe informacje na temat tego motocykla.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA