Knight Riders w Toruniu

20 marca 2010 r o godz. 19.00 w Kościele Garnizonowym PW św. Katarzyny w Toruniu odbędzie się Msza Święta połączona jest z poświęceniem sztandarów Klubu Motocyklowego Knight Riders Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (International Police Association ) oraz IPA Sekcja Polska.

Uroczysta Msza będzie koncelebrowana przez ks. Biskupa Polowego Wojska Polskiego Tadeusza Płoskiego i Ordynariusza Diecezji Toruńskiej ks. Biskupa Andrzeja Suskiego oraz księży kapelanów MKM RP i IPA. Zaproszono Ministra SWiA oraz Komendanta Głównego Policji oraz przedstawicieli Komend Wojewódzkich, władz Torunia i przedstawicieli zaprzyjaźnionych służ mundurowych. Udział weźmie również orkiestra Komendy Głównej Policji oraz chór Komendy Stołecznej Policji.


Kim są Knight Riders?

Region Knight Riders IPA to praktycznie Klub Motocyklowy gdyż jego członkami są zrzeszeni w IPA motocykliści. W 2003 roku dwóch policjantów-zapaleńców sportu motorowego w Łódzkiej Grupie Wojewódzkiej stworzyło Klub, który potem przekształcił się w Region IPA i pozyskał nowych członków – motocyklistów.
W 2005 roku Knight Riders został przyjęty w poczet Polskiego Ruchu Motocyklowego a w 2008 roku na Międzynarodowym Kongresie Mundurowych Klubów Motorowych w Graz -Austria jako 233 klub został członkiem IPMC (International Police Motor Corporation ). Równie poważnym wy-darzeniem było uznanie naszego klubu i jego logo w 2007 roku przez Kongres Poskich Klubów Motocyklowych. Co to znaczy wie każdy motocyklista chcący jeździć z „barwami” na plecach.
Oprócz struktury wynikającej ze statutu IPA, Knight Riders ma swój odrębny regulamin porządkujący w swoisty sposób nasz Klub. Jak przystało na klub rycerski każdy przechodzi odpowiednie szczeble wtajemniczenia od kandydata przez giermka by wreszcie zostać rycerzem na motocyklu. Rycerz może mieć swoją Damę Dworu. Wszystkie nasze zachowania związane są z pewnym rytuałem wynikającym z tradycji rycerskich.
Na zlotach i spotkaniach motocyklistów wzbudzaliśmy duże zainteresowanie policjantów, którzy chcieli również w tak zorganizowany sposób jeździć na swoich motocyklach. Na dzień dzisiejszy mamy już swoje Chaptery w Warszawie, Tarnowie, Kole, Toruniu, Rawie Mazowieckiej i Lęborku.

Zobacz również:
Trudno w to uwierzyć, ale w tym roku odbyła się już czternasta akcja Motomikołajów w Bielsku-Białej. Najbardziej ucieszyły się z niej dzieci z Domu Dziecka w Cygańskim Lesie.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA