Kolejne złoto dla Błażusiaka w tegorocznych X Games

Tadek Błażusiak zwyciężył w zawodach X Games w Los Angeles! Finał Enduro X miał miejsce w niedzielę 4 sierpnia. Jest to drugi złoty medal motocyklisty ORLEN Team w Igrzyskach Sportów Ekstremalnych 2013r, na które składały się z cztery edycje.

W wyścigu finałowym Taddy pokonał Mika Browna o 3,744 sekundy.

- Czułem się bardzo pewnie na motocyklu. Newralgicznym momentem był start, ponieważ wypracowana pozycja ma bardzo duże znaczenie dla przebiegu całych zawodów. Tym razem nie było z tym jednak żadnych problemów i dominowałem w tej kwestii zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigu finałowym. Wiedziałem, że Brown siedzi mi cały czas na kole. Byłem jednocześnie przekonany, że jestem odrobinę szybszy, więc starałem się kontrolować cały czas sytuację i nie popełnić żadnych błędów – powiedział Tadek Błażusiak bezpośrednio po finale.
   
Walka pomiędzy Polakiem a Amerykaninem o dominację w cyklu trwa od kiedy zainicjowano zawody serii X Games w 2011 roku. Wówczas triumfatorem był motocyklista ORLEN Team, rok później zwyciężył Brown. W 2013 roku zawody przyjęły nową formułę, w każdej eliminacji cyklu można było wywalczyć komplet medali. W tej sytuacji Błażusiak już w pierwszych zawodach w brazylijskim Foz do Iguaçu udowodnił, że nie ma sobie równych, Brown zwyciężył w Barcelonie, gdzie Błażusiak doznał kontuzji nadgarstka. W kolejnych zawodach cyklu – w Monachium – zwyciężył Taylor Robert, a Błażusiak zajął wysoką trzecią pozycję. W Los Angeles Taddy ponownie pokazał, że jest absolutnie najlepszy!

Wyniki X Games Los Ageles Enduro X Final

1.    Taddy Błażusiak        7:55.393
2.    Mike Brown                7:59.137
3.    Cody Webb                8:02.191
4.    Colton Haaker            8:06.488
5.    Taylor Robert             8:17.305

Zobacz również:
REKLAMA