[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

Kolekcja BMW pod młotek

Rekordowa liczba ponad stu motocykli marki BMW należąca do zmarłego w zeszłym roku Williego Neutkensa zostanie zlicytowana 28 listopada w muzeum BMW w Monachium.

Do kolekcji Williego należały takie rodzynki jak przedwojenne R32 (z 1924 roku!), R42, R47, R16 i R17, oraz produkowane w trakcie wojny kultowe R75 z wózkiem bocznym i powojenne R69S, R90S, R100 Classic. Oczywiście oprócz wymienionych modeli kolekcja zawiera jeszcze wiele innych, także wyścigowych egzemplarzy. Wszystkie zostały odrestaurowane przy wsparciu i pomocy BMW, które chętnie udostępniało swoje archiwum. Neutkens został również wpisany do księgi rekordów Guinessa jako posiadacz największej ilości egzemplarzy jednej marki. Zmarł 3 października 2008 roku. Miał 83 lata. To sięnazywa miłość do motocykli:)

Poniżej Willy Neutkens i część jego kolekcji:

zobacz galerię

Zobacz również:
Honda produkuje motocykle od 70 lat i jeszcze przed zakończeniem starego roku udało im się wyprodukować 400-milionowy jednoślad!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij