[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
3.7

Koncepty Hondy: CB125X i CB125M

Jak wyglądają najnowsze prototypy Japończyków - neo-turystyk i neo-naked? Są wyjątkowe, ale minimalistyczne. Surowe, ale technologiczne. Sprawdź nad czym aktualnie pracuje Honda!

Honda CB125X i CB125M

Co roku podczas największych targów motocyklowych na świecie Honda prezentuje nowatorskie prototypy, które później wprowadza do produkcji. W tym roku Japończycy jak zwykle nas nie zawiedli i pokazali dwa nowe motocykle koncepcyjne. Są nimi CB125X oraz CB125M. Bazą do obydwu projektów był model CB125R.

W ostatnich latach modele o pojemności 125 cm3 cieszą się sporą popularnością. Głównie ze względu na możliwość jazdy motocyklami tej klasy na prawo jazdy kategorii B. Nic dziwnego, że Honda ciągle rozwija ten segment motocykli. 

Honda CB125M - minimalistyczny naked

CB125M jest maszyną typu naked. Lekki, smukły i minimalistyczny motocykl stworzono z myślą o lataniu po mieście. Niezwykle ostre linie zwracają uwagę. Kanapa przechodzi płynnie w zadupek maszyny, a całość dopełniają światła LED. To tak naprawdę dużo mniejsze i lżejsze CB125R. Czerwono-szare malowanie wygląda obłędnie. Oko cieszy też przednia futurystyczna lampa wbudowana w plastron. W oczy rzucają się też handbary i wydech SC Projekt

Honda CB125X - surowy adventure

Całkowicie biały CB125X jest konceptem motocykli z segmentu Advenure. Ostre linie, czysta forma oraz solidna wyglądająca konstrukcja powodują, że maszyna jest jedyna w swoim rodzaju. Uwagę przyciągają też reflektory - jeden centralny oraz dwa dodatkowe po bokach (wbudowane w boczne owiewki). Mamy tu też duży wyświetlacz TFT, wysoką szybę, szeroką kierownicę, wąską kanapę i pojemny bak.

Ciekawie wyglądające maszyny zaprojektował Valerio Aiello. Póki co nikt nic nie mówi o wprowadzeniu ich do produkcji seryjnej... Pozostaje nam czekać.REKLAMA

 REKLAMA

 

Zobacz również:
Nowy Tiger 900 jest dowodem na to, że ekipa z Triumpha bardzo serio podchodzi do tematu "turystyczne enduro". Nowy wygląd, nowe rozwiązania i nowe nazwy - Anglicy zadbali by każdy znalazł coś dla siebie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA