Koniec orzeszków w Italii!

Braincapy czyli kaski-orzeszki były bardzo popularne we Włoszech. Korzystali z nich nie tylko skuterowcy, ale również motocykliści. Moda przyszła prosto ze Stanów Zjednoczonych. Włoski rząd podjął decyzję o zakazaniu jazdy w takich kaskach na motocyklach i skuterach.

Moda na braincapy przyszła zza wielkiej wody. Mało kto jednak wie, że w większości stanów w USA nie ma obowiązku jazdy w kasku, a motocyklistów nakłania do tego jedynie dobra wola i obawa przed utraceniem jakże cennej głowy. W wielu filmach prosto z Hollywood można zobaczyć kozaków pomykających bez ochrony głowy w ciemnych okularach dających +10 do nieśmiertelności (Patrz Mission Impossibe 2). Kiedy braincapy trafiły do Europy, wielu chopperowców i skuterowców postanowiło założyć orzeszki zamiast tradycyjnych kasków. Problem polega na tym, że większość takich skorupek nie ma żadnych atestów, a o jakiejkolwiek ochronie podczas wypadku nie ma mowy. Włoski rząd postanowił zająć się tą sprawą i wprowadził przepis zakazujący korzystania z kasków bez atestów ECE/ONU22. Delikwenci nie stosujący się do przepisów będą karani mandatami w wysokości od 79€ do 299€ a ich maszyny odprowadzane na parking policyjny oczywiście na koszt miłośnika orzeszków.

Jeśli więc kochasz orzeszki i nie możesz si rozstać ze swoim omijaj kraj w kształcie buta szerokim łukiem.


Zobacz również:
15 mil na godzinę – z taką prędkością poruszać się będą już wkrótce kierowcy na terenie ścisłego centrum Londynu. Projekt to eksperyment, ale z wszelkimi widokami na wprowadzenie na stałe.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA