Koniec pucharów Hondy!

Największą niespodzianką jest fakt, że Honda zrezygnowała z organizacji pucharów wyścigowych. Cieszyły się bowiem sporą popularnością. Jednak decyzji nie podejmujemy my, a Honda. Na otarcie łez Polski przedstawiciel wyszedł z równie ciekawym pomysłem - zamiast pucharów Honda zorganizuje zawody Gymkhana.

Głównym założeniem takich działań jest podnoszenie umiejętności jazdy motocyklem, wzrost bezpieczeństwa na drogach, a także budowanie pozytywnego wizerunku motocyklisty w naszym kraju.

Obserwując bardzo duże zainteresowanie imprezami kierowanymi do szerokiej grupy motocyklistów, Honda Poland planuje w przyszłym roku zastąpić organizowane dotychczas wyścigi CBR125R Cup oraz Hornet Cup, na bardzo popularne w kraju kwitnącej wiśni zawody zwane Gymkhaną.


Gymkhana jest sportem, który zyskuje na świecie coraz więcej fanów, a w Europie jest nowością. W przeciwieństwie do wyścigów motocyklowych, można ją łatwo zorganizować na względnie niedużych, równych nawierzchniach, takich jak parkingi, place, nieużywane fragmenty lotnisk. Od zawodników Gymkhana wymaga zdolności szybkiego pokonywania serii zakrętów, slalomów, nawrotów czy też ósemek. Bardzo ważna jest umiejętność zapamiętania trasy i koncentracja. Przejazdy odbywają się indywidualnie, na czas, a umiejętności zdobyte podczas uczestnictwa są bezcenne.

Zawodnicy Gymkhany startują na seryjnych, zarejestrowanych motocyklach z aktualnym przeglądem technicznym uprawniającym do poruszania się po drogach publicznych. Honda Poland planuje rozpoczęcie cyklu takich zawodów w przyszłym roku  i wypromowanie tej ciekawej dyscypliny w naszym kraju.

Więcej szczegółów dotyczących Gymkhany w Polsce już wkrótce.

A tak mniej więcej wygląda profesjonalna motocyklowa Gymkhana:

Zobacz również:
REKLAMA